13 nullás meccs után szereznének pontot

A ligautolsó Schiller-Vasasnak sehol és senki ellen nincs könnyű dolga, nagy kérdés, mikor jön össze egy újabb bravúr.

Kulcsfontosságú meccset nyert a Gyergyói HK a Fehérvári Titánok ellen. Egyrészt megőrizte vezető pozícióját az alsóház élén, másrészt lépéshátrányba taszította a Volán-farmot az UTE-val szemben. A két utóbbi gárda egyformán 23 ponttal áll a hetedik és a nyolcadik helyen, ám az UTE egy meccsel kevesebbet játszott. Ezt a hátrányt kedden máris behozza, ellenfele ráadásul az tabellán messze leszakadva utolsó Schiller-Vasas HC lesz.

A két csapat kétszer már találkozott, érdekes módon az újpesti meccs volt szorosabb, szeptember végén csak büntetőkkel tudtak nyerni a lilák. November derekán a Vasas Jégcentrumban simábban alakult a történet, 6-2 lett a vége. Mindazonáltal az akkori edzői nyilatkozatok óvatosságra kell intsenek az erőviszonyokat illetően. Ladányi Balázs a „tökösséget” hiányolta csapatából, főként arra panaszkodott, hogy nem nehezítik meg kellő mértékben az ellenfél dolgát a saját harmadukban. Az UTE részéről Baróti Zsolt azt emelte ki, hogy nem olyan magától értetődő hat gólt lőni egy olyan csapatnak, mint a Vasas.

A piros-kékek gondjairól már sokszor írtunk, a Gyergyói HK elleni vasárnapi vereség a 13. volt egy huzamban – október 11-e óta egyetlen pontot sem szereztek –, pozitívum ugyanakkor, hogy a mutatott játékra nem lehetett panasz. Csak a helyzetkihasználásra. Az UTE játékosállománya elvben erősebb, mint amire eddig szerzett pontjaiból következtethetünk, tehát kedden sem lesz könnyű dolga a Vasasnak, ha meg akarja törni szériáját. Akkor sem, ha a lilák egy újabb demoralizáló vereségen vannak túl, a hősies csíkszeredai meccs után Brassóban szaladtak bele egy 11-6-os pofonba. Érdekes, hogy hasonlóan járt október elején a DAB is, amely egy 3-5 másnapján kapott 9-et a Cenk alján. Nagy kérdés, hogy mennyire maradt benne a lila-fehérekben a két számjegy.

utevasas

fotó: UTE

UTE–Schiller-Vasas HC 4-2

Az újpestiek a második harmadban döntötték el a keddi mérkőzésüket.

A mérkőzés első harmada kiegyenlített játékot hozott. A játékvezetők egyetlen kiállítást sem adtak, mindkét kapus 12-12 alkalommal védett, viszont jelentős különbség, hogy a Schiller-Vasas HC szerzett egy gólt: az újpestiek elcserélték magukat, a vendégek 4 a 2 elleni helyzetet tudtak kialakítani, az akciót Bukor Rajmund zárta góllal. A középső felvonás az UTE-ról szólt. Az első Erste Liga-meccsét játszó Ville Saukko kiállítását kibekkelték a lila-fehérek, aztán másfél perc alatt megfordították a mérkőzést. Előbb Vincze Péter, aztán egy eladott korongot követően Eric Pance talált be Sági Máté kapujába. Az első hazai emberelőnyt Harrison Reed révén gólra váltotta az UTE. Alig egy perccel később Jed Rusk 2+10 perces büntetést kapott, ám a Vasas nem használta ki a fórt, sőt Pance emberhátrányos találatot szerzett, miután a vendégek nem tudták kihozni a harmadukból a korongot. A 47. percben Inglis Ákos lövése meglepte Duschek Dávidot, aminek köszönhetően kétgólosra csökkent az újpestiek előnye. A végjátékban Ladányi Balázs időt kért, hiába.

Az UTE 4-2-re győzött, szerdán Magyar Kupa-meccset játszik az FTC-Telekommal. A Schiller-Vasas HC sorozatban 14. mérkőzésén maradt pont nélkül.