A kilencedik hely megvédése most a tét

A Hydro Fehérvár AV19 bő három hét elteltével ismét Innsbruckba látogat, és ha veszít, helyet cserél a két csapat.

November 3-án a nemzetközi szünet előtti utolsó fordulóban a tiroli városban szakadt meg a magyar EBEL-csapat nagyszerű győzelmi sorozata. Hannu Järvenpää együttese előzőleg egymás után felülmúlta a Salzburgot, a Viennát, a Grazot és a Klagenfurtot, csupa olyan gárdát, amelyek jóval előrébb álltak a táblázaton. Az Innsbruck mögötte volt, ott is maradt, mégsem bírt vele a Volán. Ezt követően ismét bicegőssé vált a mieink teljesítménye, hiszen a következő 5 találkozójuk közül csak 1-et tudtak megnyerni, azt is büntetőkkel a leszakadva utolsó DEC otthonában. Kell-e külön hangsúlyozni, hogy milyen nagy dolog lenne és mekkora energiákat szabadíthatna fel, ha éppen az orrunk alá borsot törő közvetlen rivális otthonában sikerülne ismét emelkedő pályára állni? Erre annál is inkább nagy szükség lenne, mert míg a középmezőny ellépett az utolsó három mellől – a nyolcadik Znojmo vasárnapi Fehérvár-verésének köszönhetően 5 pontra, a Graz 6-ra van, a többiek sokkal többre –, addig az Innsbruck hátránya mindössze 1 pont, a hazai siker tehát helycserét eredményezne. Az általunk is jól ismert Rob Pallin tanítványai sincsenek ugyanakkor ellenállhatatlan formában. Ők az említett meccs óta 4 alkalommal léptek még jégre, és összesen 3 pontot szereztek: 3-2-re legyűrték idegenben a Klagenfurtot. Amire egyáltalán nem lehetnek büszkék: legutóbb 5-2-es pofonba szaladtak bele a Dornbirn vendégeiként. Nagyjából egyenlő erők küzdelme várható tehát az előjelek alapján, így voltaképpen Järvenpää mesteren múlik, hogy ki tudja-e kavarni az innsbrucki hoki ellenszerét a vegykonyhájában, de az már a játékosokon, hogy meg is tudják-e valósítani a mester elképzeléseit a tiroli hegyek árnyékában.

avshci

Innsbruck–Hydro Fehérvár AV19 2-7

Hannu Järvenpää csaapata kétgólos hátrányból fordítva diadalmaskodott Rob Pallin együttesének otthonában.

A Hydro Fehérvár AV19 kapujában Michael Ouzas kapott lehetőséget az innsbrucki mérkőzésen. A nyitó harmad egyetlen érdemi eseményt hozott: Wachter a játékrész közepén kétperces büntetést kapott, a magyar csapat nem élt az emberelőnnyel. A második felvonás már sokkal több izgalmat tartogatott. A játékrész 45. másodpercében Lattner góljával megszerezte a vezetést az Innsbruck. Az első hazai emberelőnyt 8 másodperc alatt gólra váltotta Lattner, így már 2-0-ra vezettek a tiroliak. Nem sokra rá Ludin és Kóger is megfordult a büntetőpadon, a speciális játékhelyzetek nem hoztak találatot. A harmad derekán alig több mint 2 perc alatt 4-szer is betalált a Fehérvár! Előbb a Girald lövése utáni kipattanót Sarauer lőtte be, aztán Sárpátki szúrt bele Kóger lövésébe, majd Yogan találatával már a magyaroknál volt az előny, végül Erdély kétgólosra növelte a vezetést. Két és fél perccel később Boivin kiült a büntetőpadra, a fórt Kóger révén kihasználta a Fehérvár. A második játékrész folytatása 1-1 kimaradt emberelőnyt hozott. A záró felvonásnak 5-2-es fehérvári vezetéssel vágtak neki a csapatok. A 47. percben Lehtonen centerezését Tikkanen váltotta gólra, a találatot követően a finn csatár kétperces büntetést kapott durva játékért két innsbruckival egyetemben. Négygólos hátrányban a tiroliak kapust cseréltek, Darling helyére Huber érkezett. A harmad felénél Reisz büntetését kivédekezte a Fehérvár. Az 52. percben Cuma 2+2 perces kiállítást kapott, a magyar együttes nem élt a négyperces fórral, ellenben 5 az 5 ellen Campbell meglőtte a 7. Volán-találatot.

A Hydro Fehérvár AV19 7-2-re diadalmaskodott, sikerével megerősítette 9. helyét a tabellán, hátránya 2 pontra csökkent a 8. helyezett Znojmóhoz képest. A Volán 2016. december 11. után tudott újra győzni a tiroli együttes csarnokában.