Hatalmas bravúrral új pályára állhatna a MAC

A címvédő Besztercebánya otthonában nem lesz egyszerű pontot vagy pontokat szereznie az újbudai együttesnek.

Nem tett jót a nemzetközi szünet a MAC-nak: a gárda az újraindulás óta 3 vereséget szenvedett, pontot nem gyűjtött, gólokból összesen 4-et lőtt, kapott 17-et, erre senki sem lehet büszke. Némi gyógyírt jelenthet, hogy a hét közi Magyar Kupa-meccsen magabiztos győzelmet arattak Majoross Gergely tanítványai Debrecenben, és bár a továbbjutás kérdését még nem döntötték el, favoritként várhatják a január eleji visszavágót. A soron következő Extraliga-meccseknek ezzel szemben korántsem ők az esélyesei. Az első megoldandó feladat az a Besztercebánya, amely ellen általában nem sikerül sok vizet zavarni. Meglehet, az is benne van ebben, hogy a MAC az első diadalát a ligában éppen a Banska felett aratta – még az előző idény harmadik fordulójában jött össze a 4-0-s szenzáció a Tüskecsarnokban –, és azóta a tripla címvédő nagyon komolyan veszi az újbudaiakat. Annak a szezonnak a további 4 egymás elleni összecsapásán sorrendben 2-0-s, 6-3-as, 7-2-es és 4-3-as besztercebányai győzelmek születtek, majd idén októberben laza 5-2-vel vitték el első nekifutásra a pontokat a Tüskéből a vendégek. A MAC tehát két sorozatot – egyik 3 meccses, mint fentebb említettük, a másik 5 meccses – szakíthatna meg pénteken, ehhez azonban olyan kivételes teljesítményre lenne szükség, amihez foghatót ritkán látunk mostanában a csapattól. Ráadásul az ellenfélnek is kellenek a pontok, hiszen az utóbbi periódusban meg-megdöccentek haladtukban: legutóbb hazai jégen kikaptak a Zólyomtól, előtte csak 1 pontot hoztak el Trencsénből, azt megelőzően 0-0-s hatvanöt perc után gyűrték le nagynehezen a Liptószentmiklóst. Mindez ad némi reményt is, amennyiben látható, hogy a dobogó harmadik fokán tartózkodó vendéglátót bizony meg is lehet zavarni.

mac-bby

HC Banska Bystrica–MAC Újbuda 4-3

Nagy csatában kapott ki a címvédő otthonában az újbudai Extraliga-csapat.

Az első játékrészt 1-0-ra megnyerte a vendégcsapat Chris Bodó góljával, a második azonban már nem úgy alakult, ahogy azt Majoross Gergely tanítványai szerették volna. Egyrészt 17 másodperccel az újrakezdés után egyenlített Southorn, másrészt a 25. és a 27. perc között alaposan összesűrűsödő eseményekből a háromszoros címvédő jött ki jobban. Egyrészt 24:36-nál Fejes kiállításából Bartánus megszerezte a vezetést (2-1), másrészt ugyanebben a pillanatban 5+20-szal zuhanyozni küldték Chris Langkow-t. A hosszú emberelőny első szakaszából még nem a Besztercebánya húzott hasznot, 20 másodperc elteltével Majoross Barnabás talált be (2-2), ám rövidesen kiment McNally is, és öt a három ellen ismét Southorn volt eredményes, majd kisvártatva Jaaskelainen öt a négyre lőtt még egyet, így 4-2-re módosult az állás. A folytatásban valamelyest szelídült a hangnem, a góleső legalábbis elcsendesedett. Pontosabban: a hazaiak egyik kiállítását kihasználta Terbócs, így 4-3-nál kezdődhetett a záró harmad. Ennek során a MAC négyszer is próbálkozhatott emberfórban – a Besztercebánya kétszer –, újabb gól azonban nem esett, az újbudaiaknak negyedszer sem sikerült pontot szerezniük a nemzetközi szünet óta.