Fehérvári Titánok?DVTK Jegesmedvék 2-6

A miskolci Extraliga-csapat Fehérváron is simán verte a Titánokat, így készülhet az AV19 elleni kupaelődöntőre.

Az első mérkőzés 7-0-s eredménye előrevetítette, hogy a Magyar Kupa ezen selejtezőjének visszavágója nem a nagy izgalmakról és a váratlan fordulatokról fog szólni. A miskolciaknál a sérült Magosi és Ritó mellett hosszú volt az otthon maradt játékosok névsora: Vas, Ross, Dudas, Rodman és Beach sem utazott Fehérvárra. Az első harmadban közepes tempóban folyt a játék, helyzetek akadtak mindkét oldalon, de a kapusokat nem állították túl nehéz feladatok elé. Az első emberelőny a Titánoké volt a 10. percben, nem tudták gólra váltani. Három perccel később Beauvillier kapta a korongot a kapuval szemben, és kilőtte a bal sarkot (1-0). A hátralévő idő komolyabb lehetőség nélkül telt el. A második harmadban szinte semmit nem változott a játék képe, hol az egyik, hol a másik kapusnak akadt munkája. A miskolciak a 26. percben növelték előnyüket, egy szépen kijátszott kontra végén Galanisz fonákkal helyezte a korongot a fehérvári kapuba (0-2). A mérkőzés csaknem felénél Részegh egy kipattanót értékesített közelről (0-3). A Titánok küzdöttek a becsületgólért, és ez a 32. percben össze is jött: Kiss kék vonalas lövésébe Nagy szúrt bele a kapu előtt, a pakk a hálóba vágódott (1-3). Mindössze 18 másodperccel később Kiss Patrik lőtt gólt korábbi csapatának (1-4). A harmadik játékrészben Farkas és Miskolczi is bevette a fehérvári kaput, Nagy Ákos pedig duplázott, így a végeredmény 6-2 lett a Jegesmedvék javára.

A miskolci Extraliga-csapat 13-2-es összesítéssel jutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe, ahol a sorsolás szeszélye folytán a nagy Volánnal, azaz a Hydro Fehérvár AV19-cel kell majd szembenéznie januárban.