Hátul kell rendeznie a sorokat a MAC Újbudának

A Dukla Michalovce érkezik este a Tüskecsarnokba, ahol a hazaiaknak valahogy rendbe kell hoznia a védekezését.

Sok szempontból nehéz mérkőzés vár ma este a MAC Újbuda csapatára. Az első és legfontosabb, hogy a szakmai stábnak valahogy fel kell ráznia a játékosokat a vasárnap esti súlyos, 9-2-es trencséni vereség után. Ebből a szempontból talán nem is rossz, hogy rögtön másnap újabb mérkőzés következik, hiszen nincs idő a sebek nyalogatására, meg kell rázniuk magukat és csak a következő feladatra koncentrálniuk. Másrészt az ellenfél lélektani előnnyel érkezik, hiszen ők vasárnap idegenben győztek Érsekújváron egy szintén 11 gólos meccsen.

A MAC Újbuda idei legnagyobb problémáját a védekezésben kell keresni. Az eddig lejátszott 20 mérkőzésen 77 gólt kaptak, ami a második legrosszabb a ligában, csak az Érsekújvárt előzik meg, amelyik 78 beszedett találatnál jár. Különösen figyelemre méltó, hogy az utolsó öt meccsükön az újbudaiak 23 gólt kaptak, ami jelzi, hogy komoly gondok vannak a defenzív játékukban. Hiába harmadik a csapat a lőtt gólok tekintetében a ligában, ha hátul ilyen gólerősek maradnak, nem fognak tudni előre lépni. Majoross Gergely tehát nincs könnyű helyzetben, minden tudására szükség lesz, hogy kivezesse csapatát ebből a gödörből.

A Dukla Michalovce némileg kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtott eddig. A nagymihályiak hat ponttal gyűjtöttek többet, mint a MAC, ebből hármat éppen ellenük szereztek október 18-án, amikor hazai pályán 4-1-re győzték le a fővárosi alakulatot. Náluk nincsenek kiugró egyéni teljesítmények, inkább a csapatmunka az erényük. A házi kanadai táblázatukat a 14 pontos Lalancette vezeti, míg a MAC-nál öten is 15 vagy annál több pontnál járnak. A hétfő este a Tüskecsarnokban, és persze az elkövetkező időszakban is kulcskérdés lesz a MAC számára, hogy rendbe tudja-e hozni a védekező munkát. Elől nincsenek nagy gondok, ám a saját kapujuk előtt valamit, vagy éppen sok mindent másként kell csinálnia, különben leszakadhat a középmezőnytől. A mostani hátrányuk még nem túl nagy, de ebből most inkább faragni kellene és nem növelni.

MAC Újbuda–Dukla Michalovce 1-3

A fővárosi Extraliga-csapat a vasárnapi, súlyos vereségét követően másnap nem tudott javítani a nagymihályiak ellen.

A hazai csapat kapujában Bálizs Bence, míg a vendégeknél Adam Trencan kapott lehetőséget. A meccs első harmadának közepén Mike Dalhuisen 2+10 perces büntetést kapott, a fórt nem használta ki a MAC. A 15. percben Gabriel Spilár révén a Dukla Michalovce megszerezte a vezetést. A második harmad végén még tovább nőtt a vendégek előnye, amikor Konsta Mesikämmen gólra váltotta Sofron második kiállítását. A 43. percben szintén 5 a 4 elleni helyzetben szépített a MAC CJ Strech révén. Nem sokkal később sérült plexi miatt perceken át állt a játék. Az újbudaiak hajtottak az egyenlítésért, a végén időt kértek és lehozták Bálizst. Hiába, Mesikämmen egy üres kapus góllal beállította a 3-1-es végeredményt.

A MAC Újbuda pénteken a címvédő Besztercebánya otthonába utazik.