Ki lesz a harmadik 40 pontos az Erste Ligában?

Dobogós helyekért megy a harc vasárnap, amikor a DEAC látogat Brassóba. A hazaiak visszavehetik a harmadik helyet, a vendégek akár a Fradit is beelőzhetik egy győzelemmel a másodikon.

Pénteki győzelmének és a Brassó szombati, gyergyószentmiklósi vereségének köszönhetően a DEAC a harmadik helyről várhatja a vasárnapot az Erste Ligában, és rögtön rangadót játszik, ugyanis éppen ahhoz a Brassóhoz utazik, amely egy pont lemaradásban követi őt a tabella negyedik helyén. A debreceniek sorozatban 9 győzelemnél jártak a nemzetközi szünet előtt, majd rögvest kikaptak az UTE otthonában, azonban Erdélyben javítani tudtak egy paprikás meccsen, 97 perc büntetésperccel sújtva és alaposan megfogyatkozva is győztek a Gyergyói HK ellen. Az esetnek hosszabb távú következményei is lettek, amennyiben a fegyelmi bizottság további egy mérkőzésre eltiltotta Sándor Flóriánt, aki a Brassó ellen fogja letölteni büntetését. A Corona utoljára október 12-én távozott a jégről pont nélkül, a Hokiklub Budapesttől szenvedtek 5-3 arányú vereséget akkor, azóta viszont sorozatban hetedik meccsükön szereznek legalább egy pontot. Többnyire persze többet, hiszen a megszerezhető 21-ből 17 pontot vittek haza ebben a szériában, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy az éppen rosszabb formában lévő DAB mellett alacsonyabban rangsorolt csapatok szerepeltek az áldozataik között. Vasárnapi ellenfelükről egészen közeli élményeik lehetnek, hiszen november 3-án játszottak velük utoljára, egy emlékezetes találkozón, amikor a Brassó ugyan három alkalommal is megszerezte a vezetést, azonban a legfontosabb pillanatban, vagyis a hosszabbításban a DEAC tudott betalálni, így 5-4-gyel behúzta a két pontot. A találkozó roppant fontos lesz mindkét csapat számára, hiszen a vendégek egy hárompontos győzelemmel akár a Kontinentális Kupában vitézkedő Fradit is beelőzhetik a tabellán és feljöhetnek a második helyre, míg a Brassó számára a harmadik hely visszaszerzése a tét.

debbra
Fotó: Corona Brassó

ASC Corona Brassó–DEAC 4-3

A brassóiak az első harmadban alig több mint 5 perc alatt 3 gólt lőttek a debrecenieknek, amivel megalapozták sikerüket és győzelmükkel feljöttek a 3. helyre.

Az első harmadban hiába nyerte a DEAC 15-10-re a kapura lövési mutatót, a 11. percben már 3-0-ra vezetett a Brassó. A hazaiak alig több mint 5 perc alatt 3 gólt szereztek: Cody Fowlie két találata között Péter Balázs volt eredményes. A játékrész végén emberelőnyben szépítettek a debreceniek, a meccs első fórját Kyle Essery váltotta gólra. A második felvonásban a Brassó lőtt többet kapura, mégis a DEAC nyerte a felvonást. Léránt René 5 a 4 elleni helyzetben csökkentette a két csapat közti különbséget, majd egy kihagyott brassói 4 perces előnyt követően Jared Brown visszaállította a kétgólos differenciát, ám Dominik Novotny 1 percen belül válaszolt a kanadai csatár első kék-sárga színekben lőtt góljára. A záró húsz percben nem szabálytalankodtak a csapatok, bő 1 perccel a vége előtt a DEAC lehozta a kapusát, hiába.

A Brassó 4-3-ra győzött, immáron 40 pontos, sikerének köszönhetően megelőzték a debrecenieket és feljöttek a dobogóra.

20191117170521_IMG_3197_bradeb

fotó: ASC Corona Brasov

Három játékosunk hiányzott, velük más lehetett volna

Edzői nyilatkozatok a Brassó–DEAC rangadó után.

David Musial (vezetőedző, DEAC): “3-0-ról még visszajöttünk a meccsbe, de az ellenfél jól játszott. Kiváló meccset játszottunk a kiváló erőkből álló Brassó ellen. Három fontos játékosunk is hiányzott, talán velük másképp alakult volna a mérkőzés. Gratulálok a Brassónak a győzelemhez!”

Ondrej Rusnak (másodedző, Brassó): “Nagyon jól kezdtük a meccset, az első tíz perc után már 3-0-ra vezettünk. Ezt követően oda-vissza lőttek gólokat a csapatok, mindvégig sikerült megőrizni az előnyünket, ami nagy pozitívum a számunkra. A szünetben arról beszéltünk, hogy kicsit lassítani kellene a játékot annak érdekében, hogy kontroll alatt tartsuk a mérkőzést és megőrizzük a koncentrációnkat, amit végül sikerült is megvalósítani és nyertünk.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1000 néző. Játékvezetők: Nebojsa, Nebojsa, Bandi.
Polc: 90,9% (Tőke)
Hetényi: 90,2% (Gönczi)