4 gólos hátrányból nyert a Florida Bostonban

40 védéssel debütált az NHL-ben Adam Werner, Kakko először duplázott, egészen különleges rekordot állított fel az Arizona.

Fantasztikus utolsó harmadot produkált a Florida Bostonban. A Panthers a második játékrészben 8 perc alatt kapott négyet, és úgy nézett ki, hogy simán alulmarad a Bruinsszal szemben. Az utolsó etapban azonban feltámadt a csapat, és az egyaránt három-három pontot szerző Jonathan Huberdeau, Keith Yandle párosnak köszönhetően ledolgozta hátrányát. A vendégek végül a rávezetések negyedik körében Mike Hoffman büntetőjével húzták be a két pontot. Huberdeau karrierje 249. gólpasszát adta, amivel beállította Stephen Weiss klubrekordját.

Az idei draft második választottja, Kaapo Kakko először duplázott az NHL-ben, ami győzelmet ért a Rangersnek a Penguins ellen. A New York-iak az első harmadban ütöttek kettőt, a Pittsburgh a másodikban. A harmadikban nem született gól, így jöhetett a hirtelen halál, ahol Adam Fox passzát váltotta gólra a finn tini. Kakko kezdi felvenni az NHL ritmusát: az első kilenc mérkőzésén csak egy gólt szerzett, az utolsó hét találkozón viszont ötöt.

kakko ot goal

Két ellentétes formában lévő csapat találkozott Montrealban, ahol nem borult a papírforma: a Canadiens büntetőkkel nyert a Columbus ellen. A Canadiens kétszer egalizált, másodszor Tomas Tatar jóvoltából, kevesebb mint egy perccel a befejezés előtt. A rávezetések során egyedül Jonathan Drouin volt eredményes a második körben. A Habs az utolsó nyolc mérkőzésén 16-ból 13 pontot szerzett, míg a Jackets ugyanennyi találkozón csak négyet.

Szétlövésekkel nyert az Arizona St. Louisban, megszakítva a bajnok hetes győzelmi sorozatát. Clayton Keller egyet lőtt és egyet előkészített, Conor Garland győztes büntetőt szerzett, Darcy Kuemper 33 lövést fogott, majd a rávezetések során érintetlen maradt a hálója. Az Arizona a győzelemmel egy egészen különleges rekordot is felállított: két egymást követő napon legyőzte a tavalyi bajnok St. Louist és a tavalyelőtti győztes Washingtont. Az NHL történetében a korábbi 69 esetben ez egyik csapatnak sem sikerült.

A Vancouver és a Nashville mérkőzésén az volt a kérdés, ki indul el felfelé a gödörből: a Canucks zsinórban négy vereséggel, a Predators az utolsó öt meccsen szerzett egy sikerrel várta az összecsapást. A rossz sorozata a kanadai gárdának szakadt meg, amely végig vezetve húzta a be a meccset az egyaránt duplával záró Elias Pettersson, Tanner Pearson páros vezetésével. A meccs fordulópontja a harmadik harmad derekán volt 2-2-nél, amikor a Canucks 42 másodperc alatt vágott kettőt.

Robby Fabbri érkezésével mindenki jól járt Detroitban. Mióta a csatárt St. Louisból a Red Wingsbe cserélték, három meccsen négy pontot szerzett, a csapat pedig mindhárom találkozóját megnyerte. A Detroit ezúttal Anaheimben nyert elképesztő izgalmak után. A vendégek 37 másodperccel a befejezés előtt Dylan Larkin góljával egyenlítettek 6 a 3 elleni szituációban, a ráadásban pedig Dennis Cholowski találatával szerezték meg a győzelmet.

A Los Angeles legyőzte a Minnesotát és lezárta hárommeccses nyeretlenségi sorozatát. Anze Kopitar és Sean Walker egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, Jonathan Quick 27 lövést fogott. A Kingsben nem játszott Ilja Kovalcsuk, akinek ? úgy néz ki ? kitelt az ideje a klubnál az NHL-ben. A hírek szerint elképzelhető, hogy a 36 játékos visszatér a KHL-be.

A San José meglepetésre simán verte a Pacific-divíziót vezető Edmontont. A Sharks már 4-0-ra is vezetett a csoportmérkőzésen, az Oilers csak ezután tudott kozmetikázni az eredményen. A Sharks mind a hat gólját más-más ütötte, így a meccs legjobbja a három gólpasszt kiosztó Erik Karlsson volt. Az Oilersben Leon Draisaitl egyet lőtt és egyet előkészített, így pályafutása során harmadszor épített tízes pontszerző sorozatot.

A coloradói Adam Werner ellopta a show-t a két-két góllal és gólpasszal záró Nathan MacKinnon elől Winnipegben. Az újonc hálóőr a 31. másodpercben állt be a megsérülő Pavel Francouz helyére, és ezután 40 védéssel és hibátlan teljesítménnyel vezette győzelemre a csapatát. Werner a fantasztikus teljesítmény mellett csak azt sajnálhatja, hogy a győzelem mellett shutout nem kerülhetett a neve mellé.