Robin Lehner megbabonázta a Toronto játékosait

A Chicago kapusa 53 lövést fogott. McDavid-triplával nyert az Edmonton, Marnerre egy hónapos kihagyás várhat.

Gólzáporos meccsen nyert a Gardenben büntetőlövésekkel a Florida. A csapatok felváltva vezettek a meccsen, az 5-5-ös állásig a Rangers háromszor, a Panthers kétszer. A rávezetések során végül Vincent Trochek szerezte meg a pluszpontot a vendégeknek. A Rangersben Ryan Lindgren az első gólját lőtte az NHL-ben, Panarin egymás után a nyolcadik meccsén szerzett pontot, míg a Panthersben Aleksander Barkov zsinórban az ötödik találkozóján volt eredményes.

Négy győzelem után Winnipegben szakadt meg a Dallas sorozata. A Jets szerzett vezetést, a Stars a második harmadban öt perc alatt fordított. A hazaiak a harmadik harmad elején egalizáltak, majd a hirtelen halál 21. másodpercében Mark Scheifele góljával a győzelmet is megszerezték. A centernek ez volt karrierje kilencedik találata a hosszabbításban, ezzel beállította Ilja Kovalcsuk franchise-rekordját.

Egymás után tizenegyedszer győzött a New Jersey a Vancouver ellen. A Devils ezúttal az első harmad derekán döntötte el a meccset, amikor 22 másodperc alatt ütött kettőt. Ezután Mackenzie Blackwoodé lett a főszerep, aki a mérkőzés végégig 30 lövést hárított és csak egy gólt kapott. A 22 éves hálóőrnek nagyon megy a Canucks ellen. Karrierje mind a négy meccsét megnyerte a kanadaiakkal szemben, kétszer shutouttal és összesen 97,2%-os védési hatékonysággal.

Az Edmonton első sora lesimázta a meccset Anaheimben. A trió összesen 10 pontot termelt, amiből Connor McDavid mesterhármassal, Leon Draisaitl négy gólpasszal, Zack Kassian három egységgel vette ki a részét. Az Oilers kapitánya 23. születésnapja előtt megszerezte a 400. pontját, amivel igen előkelő társaságba került, ez az NHL történetében csak hét játékosnak sikerült korábban.

mcdavid 400 points

Egy utolsó perces góllal nyert a Detroit a Vegas ellen. A Golden Knights kétszer is nyerésre állt a meccsen, de a Wings kétszer egalizált, majd 31 másodperccel a befejezés előtt Anthony Mantha góljával a pontokat is megtartotta. A Vegas ezzel a vereséggel még mélyebb gödörbe került, az utolsó hat mérkőzéséből az ötödiket vesztette el.

57 kapura lövés is kevés volt a Torontónak Chicagóban, mert Robin Lehner ihletett napot fogott ki, és 53 védéssel vezette győzelemre az övéit az Original Six-rangadón. A sokkal pontosabban célzó hazaiak az első harmad végén 4-1-re vezettek, így számukra az is belefért, hogy az utolsó játékrészt két góllal elveszítsék. A Hawksban Patrick Kane és Alex DeBrincat három-három pontot szerzett, a Leafsben Auston Matthews négyet. A Torontóhoz kacsolodó hír, hogy az előző mérkőzésen megsérült Mitch Marner átesett az orvosi vizsgálaton, ahol kiderült, hogy 4-5 hetes kihagyás vár rá.

A Philadelphia büntetőkkel nyert Bostonban és ezzel egymás után a negyedik sikerét jegyezte. A Flyers az utolsó húsz percben leadta kétgólos fórját, de Joel Farabee megszerezte a győzelmet a rávezetések során. A Philly hátvédje, Philippe Myers egymás után a harmadik meccsén talált be, legutóbb ez Mark Howe-nak sikerült a csapatban még 1987 márciusában.