A franciák legyőzték a szlovénokat

Az A csoportból kiesett válogatott kapott gól nélkül verte a jövő tavaszi divízió 1/A-csoportos vb házigazdáját.

Fehéroroszország nyerte a lettországi négycsapatos tornát. A kazahsztáni világbajnokságon ezüstérmes együttes Sztyefanovics mesterhármasával már 3-0-ra vezetett a 43. percben, és bár a folytatásban a házigazda lettek felzárkóztak, az egyenlítés nem jött össze nekik, így a fehéroroszok 3-2-re győztek és 6 pontjukkal megnyerték az eseményt. A másik találkozón Franciaország mindegyik harmadban 1-1 gólt lőtt Szlovéniának: Berthon, Chakiachvili és Guttig találataival, valamint Hardy shutoutjával 3-0-ra nyertek. A 2-4. helyezett csapatok egyaránt 4-4 ponttal végeztek, ebből Lettország jött ki a legjobban, a 3. helyet Franciaország szerezte meg, míg Szlovénia hiába verte a későbbi tornagyőztest, az utolsó helyen zárt.

Norvégia nyerte a saját háromcsapatos eseményét. A norvégoknak már a pontszerzés is elég lett volna Dánia ellen az első helyhez. A találkozó összes gólja a második harmadban született, a házigazda 4-2-re diadalmaskodott. Norvégia mögött Ausztria végzett a 2. helyen, Dánia pont nélkül zárt utolsóként.

Románia a háromcsapatos csoportja második helyén végzett a Baltic Challenge Cupon. Miután Lettország B válogatottja a divízió 1/A újoncát és Kazahsztán U20-as csapatát is legyőzte, utóbbi két együttes egymás ellen meccselt. A 18. percben Molnár Zsombor emberelőnyös góljával megszerezte a vezetést Románia, majd a meccs felénél Aszuhanov egyenlített. Hosszabbításra került sor, amiből Július Pénzes csapata jött ki jobban, 2-1-re nyert, így vasárnap Észtországgal játszhat a harmadik helyért.

Mindkét mérkőzés hosszabbításban dőlt el a Deutschland Cupon. Az első hőse Suter volt: a fordulatos rendes játékidőben a svájci csatár 1 gólt lőtt és 2 gólpasszt adott, aztán a ráadás utolsó előtti másodpercében ő lőtte be a Svájc 4-3-as sikerét jelentő győztes gólt Németország kapujába. Az esti találkozón 2-2 gólt hozott a 60 perc, majd a túlórában egy Tyihomirov-védést követően Kodola indította Tolcsinszkijt, ő betalált, így Oroszország B válogatottja 3-2-re verte Szlovákiát. Két fordulót követően Svájc 5, Németország 4, Oroszország B 2, Szlovákia 1 ponttal áll.

Míg Németországban a hosszabbításig tolódtak az izgalmak, addig Finnországban egyenesen csak a büntetők hoztak döntést a Karjala Kupán. A délutáni találkozón Oroszország Szlepisev és Zsafjarov góljaival 2-0-ra meglépett Svédországgal szemben az első harmadban, a második játékrészben Klingberg büntetőből elért szépítésére Szemjonov válaszolt. A harmadik húsz percben egy újabb gólváltást követően hiába vezettek 4-2-re az oroszok, a svédek kiharcolták a hosszabbítást. Szétlövésre került sor, ahol a nyolcadik körben Szosnyikov betalált, Brodin nem, Oroszország 5-4-re nyert. Az esti összecsapáson a Finnország előbb Lammikko, majd Manninen góljával vezetett, ám Csehország Jerábek, valamint Filippi találataival egyenlített. A büntetők során egyedül Krejcik volt eredményes, a csehek 3-2-re győztek. A vasárnapi zárónap előtt Csehország 5, Finnország 4, Oroszország 2, Svédország 1 pontos.

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO