3 pontért megy a Tüskecsarnokba az UTE

A lila-fehérek a szezon első meccsén nagy meglepetésre kikaptak a Hokiklubtól, így lenne miért visszavágniuk idegenben is.

Az Újpestnek nem sikerült átlépnie a saját árnyékát pénteken Debrecenben. Minimális, 2-1-es vereséget szenvedtek, pont nélkül távoztak. Így maradtak a Gyergyó mögött az Erste Liga-tabella 7. helyén, miközben a Fehérvári Titánok a Fradi felett aratott meglepetésgyőzelmükkel beérték őket. Sehogy sem sikerül tehát közelebb kerülniük a felsőházhoz a liláknak, noha a szezon fele már eltelt.

A ligautolsó Hokiklub Budapestnél mozgalmasan telt a hét: szerdán vezetőedzőt cseréltek, Gröschl Tamást Jens Brändström váltotta a kispadon. Pénteken a Brassó ellen egy ideig úgy tűnt, a svéd edző érkezése megtette a hatását, gyors gólváltást követően csaknem 40 percen keresztül nem születettek további találatok. A vendégek így is óriási mezőnyfölényben játszottak, összességében 60-32-re nyerték a kapura lövéseket, de csak a 43. percben tört meg a gólcsend, majd a vége 1-5 lett.

Az UTE ellen hasonló mentalitású csapatjátékra lesz szükség Szappanoséktól, ha pontot akarnak szerezni, de nem negyvenkettő, hanem hatvan percen át. Ez utoljára október 20-án sikerült nekik, amikor rávezetésekkel kaptak ki a DEAC otthonában. Míg az UTE a Gyergyót üldözi, addig a HKB legnagyobb ellenfele a Vasas, mindkét csapatnak 8-8 pontja van a tabellán. A kiscsapatok versenyfutása is érdekes, bár az utóbbi időben egyikük sem képes újabb pontokat szerezni. Ez ügyben az Újpest ellen ment eddig a HKB a legtöbbre, hiszen a szezon nyitányán 3 pontos győzelmet aratott a Megyeri úton. Azóta a lilák egyszer már visszavágtak – október 4-én 5-1-es hazai siker született –, ám ezzel együtt biztosra vehetjük, hogy úgy érzik, van még elszámolni valójuk.

Érdekes kérdés emellett a Hokiklub összeállítása is, amelyben rendre felbukkannak új játékosok, míg régebbiek eltűnnek. Arról például egyáltalán nem találtunk információt sehol, hogy mi lett a sorsa a nagy reményekkel érkezett Adam Rossignolnak, aki október 5-én játszott utoljára, illetve Ian Sylves kapusnak, aki pedig október 18. óta nem védett.

utehkb-utefb-201909

Fotó: UTE

Hokiklub Budapest–UTE 6-2

Jens Brandström csapata kiütötte a lila-fehéreket, és feljött a kilencedik helyre az Erste Ligában.

Hiába írtuk előzetesünkben, hogy három pontért megy a Tüskecsarnokba az Újpest, nem sok esély volt végül arra, hogy összejöjjön ez a győzelem. A vezetést a finn Eetu Koski szerezte meg az első harmadban, és bár Kovács Sebestyén a második elején egyenlített, erre három további találattal válaszoltak a vendéglátók, sorrendben Pápa Márton, Szappanos és ismét Koski volt eredményes, 4-1-re ellépett a KMH a második szünetig. Ebben a periódusban az UTE nem a fegyelmezettségéről volt híres, Kiss-Rusk 2+10 percet kapott, Di Diomete-et pedig szokása szerint verekedésért büntették, ezúttal Lakatost találta meg a légiós, mindketten 5-5 percet pihenhettek. A harmadik játékrészre Márkus váltotta Duscheket az UTE kapujában, aki a 44. percben gyors egymásutánban két gólt kapott, előbb Szűcs, majd Pihlqvist jóvoltából, 6-1-re vezetett a Hokiklub. Ezt követően egy emberhátrányos találattal még közelebb hozta csapatát Henderson, ám a hátralévő több mint tíz percben semmi érdemleges nem történt, így magabiztos győzelemnek örülhettek a juharlevelesek, akik immár másodszor verték a lilákat az alapszakaszban. Ez volt a Hokiklub történetének legnagyobb arányú sikere az Erste Ligában. A gárdának így 11 pontja van, és maga mögött hagyta a 8 egységnél tartó Schiller-Vasas HC-t.

utehkb

fotó: archív

Erste Liga, Tüskecsarnok, 359 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Muzsik, Balla.
Kiss B.: 93,5% (Gadácsi)
Duschek: 85,2% (Márkus: 80,0%)