DVTK Jegesmedvék?Fehérvári Titánok 7-0

A miskolci Extraliga-csapat nagy különbséggel nyert a Magyar Kupa négyes döntőjéért vívott mérkőzésen, a visszavágó csak formalitás.

Bravúros bajnokverés után érkeztek a Népkertbe a Fehérvári Titánok. Ahogy várható volt, a Jegesmedvék nagy lendülettel kezdtek, gyorsan le akarták tenni a névjegyüket Erste ligás ellenfelükkel szemben. A 7. percben meg is szerezték a vezetést a hazaiak, miután St. Pierre oldalról leadott lövése Gyenes lábai között utat talált a kapuba (1-0). A 11. percben 2 az 1 ellen vihették a Jegesmedvék a korongot, Vas lövését Gyenes hatalmas bravúrral fogta meg. Továbbra is a házigazdák domináltak, és ez a 14. percben hozott újabb gólt, Vandane a kék vonalról bombázott a kapuba (2-0). A fehérváriak kivédekeztek egy emberhátrányt, ám 21 másodperc múlva Kiss Patrik korábbi csapatának lőtt be egy kipattanót (3-0).

A második harmad miskolci góllal indult: alig telt el bő egy perc, amikor Beauvillier egy remek keresztpasszt varrt fel a kapuvas alá (4-0). A miskolciak továbbra is nagy fölényben játszottak, ám a Titánok védekezése masszívabb lett, Gyenes is jól védett, így a dudaszóig újabb gól nem esett.

A harmadik játékrészben növelte előnyét a hazai gárda: a 48. percben Szirányi a kék vonal közeléből talált be (5-0). A hátralévő időben kimaradt egy fehérvári előny, aztán Részegh passzolt a kapuba közelről az 57. percben, majd másfél perccel a vége előtt Vandane meglőtte a második gólját a bedobókörről (7-0).

A DVTK Jegesmedvék nagy arányú győzelme után nem sok nyitott kérdés maradt a november 20-ai visszavágóra.