Sorozatban nyolcadszor nyert az Islanders

A Tampa is fejet hajtott Barry Trotz csapata előtt. Szvecsnyikov 3 meccsen 5 gólnál jár, Hellebuyck 51 lövést fogott.

A Philadelphia New Jersey elleni meccse előtt az volt a kérdés, hogy melyik csapat tudja elkerülni, hogy háromig nyúljon a nyeretlenségi szériája. A két csapat találkozója kiélezett küzdelmet hozott, felváltva vezettek, utoljára a Devils, ám a 19 éves Joel Farabee első NHL-es góljával az utolsó harmad derekán egyenlített. Több gól nem született, sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban, Sean Couturier büntetőjével idegenben is nyert a Flyers. A Devils azzal vigasztalódhat, hogy sztárjai kezdenek magukra találni, Taylor Hall az utóbbi négy meccsén gólt lőtt és öt asszisztot adott, Jack Hughes öt meccsen hat pontot szerzett azok után, hogy az első hat alkalommal nullán ragadt.

A New York Islanders sorozatban a nyolcadik győzelmére készült, és ebben a Tampa Bay Lightning sem tudta megakadályozni. Az utolsó tíz percre 2-1-es hazai fórral fordultak a csapatok, ekkor két gyors góllal meglépett az Islanders, ami elég is volt a győzelemhez, a végeredményt Derrick Brassard üres kapus találattal állította be. Victor Hedman másodszor hiányzott sérülés miatt, Cooper edző reményét fejezte ki, hogy szűk egy hét múlva a Sabres elleni stockholmi rangadón már ott lehet.

Hamar lerendezte a nyitott kérdéseket a hazai pályán játszó Washington Capitals a feltörekvő Buffalo Sabres ellen. Az első harmad első felében négy perc alatt négy gólt ütöttek a fővárosiak, formálitássá téve a további ötvenet, amelyet egyébként szintén megnyert a Capitals, így 6-1-gyel zárta a meccset. Különösen a cseh Jakub Vrana volt elemében, aki kétszer is betalált, de Michal Kempny és Tom Wilson teljesítményére sem lehet panasz, ők három passzal segítették a csapatot. Kempny különösen jó formában van, eddig 7 meccsen szerepelt, ezeken 3 gólt lőtt és már 8 pontja van. A Buffalóval az ezt megelőző 13 meccs egyikén sem fordult elő, hogy két gólnál kevesebbet üssön, most is ez is megesett, a csapat egyetlen találatát a csapat húszéves finn hátvédje, Henri Jokiharju szerezte, aki nyáron költözött át Chicagóból Buffalóba.

Magabiztos játékkal nyert a Carolina a Detroit ellen, és ezzel sorozatban a harmadik győzelmét szerezte. A hét gólon hat játékos osztozott, a duplázó Sebastian Aho mellett betalált Andrej Szvecsnyikov, aki ezzel az ötödik gólját szerezte három meccs alatt, de szintén eredményes volt Nino Niederreiter, Martin Necas, Teuvo Teravainen és Brock McGinn. A védőkre sem lehetett panasz: Dougie Hamilton és Jaccob Slavin egyaránt három asszisztot adott a végül 7-3-ra megnyert meccsen. Rod Brind’Amour vezetőedző a hét gól ellenére sem volt maradéktalanul elégedett, azt nyilatkozta a liga honlapjának, hogy edzői szempontból nem volt jó a meccs, de öröm látni, hogy ilyen kaotikus találkozókon is képes nyerni a csapata.

Nagy küzdelmet hozott a Columbus St. Louis-i vendégjátéka, amelynek során a rendes játékidőben nem is tudtak dönteni a csapatok a pontok sorsáról. A hosszabbítás a Blues emberelőnyével kezdődött, amelyből már csak 8 másodperc volt hátra. Ennyi idő is elég volt azonban a címvédőnek, hogy kihasználja a 4 a 3 elleni szituációt és eldöntse a találkozót: Ryan O?Reilly megszerezte a bulit, Alex Pietrangelo elvitte mélyre a baloldalon, majd felpasszolt az ellenkező oldalon érkező David Perronnak, aki védhetetlenül lőtte a hálóba a korongot, ezzel 4-3-ra nyert a hazai csapat.

A 22 éves finn, Roope Hintz volt a meccs hőse a Dallas coloradói vendégjátékán. Először az első harmad végén villant, majd a második harmad elején, emberhátrányban iramodott meg egy koronggal, ráadásul mindkétszer köténybe lőtte el Grubauer kapusnak. Az Avalanche mindent megpróbált, de Anton Hudobin lehúzta a rolót és 38 lövést védett. Az Avalanche egyszer, emberelőnyben tudott túljárni az eszén, akkor Nathan MacKinnon talált be, aki a szezon eleje óta mind a 13 meccsén pontott szerzett, összesen 18-nál jár. A franchise történetében ez a negyedik leghosszabb ilyen sorozat, az NHL-ben utoljára Henrik Zetterberg produkált jobbat, aki 2007-ben első 17 meccse mindegyikén pontszerző volt.

Kiváló védekezéssel tüntette el a pályáról az utóbbi időben remeklő Vancouvert az Anaheim, amely hosszabbításban nyert 2-1-re a Canucks ellen hazai pályán. Elias Pettersson 5 meccses pontszerző szériában volt a mérkőzés előtt, amelyek során 12 egységet hozott össze, de a Ducks ellen hiába volt közel 21 és fél percet a jégen, egyetlen kaput eltaláló lövése sem akadt, igaz, egy másodperccel a rendes játékidő vége előtt telibe trafálta a kapuvasat. Egy másik mutató, ami mindennél beszédesebben elárulja a Ducks védőmunkájának a hatékonyságát, az az emberhátrányok kivédekezése. A Canucks az ötödik leghatékonyabb előnyös csapatként érkezett Anaheimbe, előnyeik több mint negyedét váltották gólra eddig, azonban most ebből semmi nem látszott, öt alkalmat pocsékoltak el, mi több, az elsőből gólt is kaptak.

Hazai pályán is csak kullogott az események után a San José Sharks a nagy rivális Winnipeg Jets elleni találkozón. A Jets végig megtartotta a kezdeményezést, a Sharksnak csak az egyenlítésekre futotta, arra is csak kétszer. Mivel a Jets három gólt szerzett, ez kevés volt a pontszerzéshez, a vendégek 3-2-re nyertek. Nem lehet mondani, hogy nem próbálkoztak kapura lövéssel Hertlék, hiszen ezt a műfajt brutális fölénnyel nyerték 53-19-re, Connor Hellebuyck kapus azonban kiválóan védett.