Újabb erdélyi rangadót játszik a Gyergyói HK

Pénteken a Brassó ellen idegenben is kis híján összejött a bravúr, vasárnap a listavezető Csíkszereda látogat Gyergyószentmiklósra.

Nyolc forduló után szenvedte el első vereségét a Sportklub, akkor a DEAC győzedelmeskedett Csíkszeredában, a debreceniek egyébként szintén egy brassói vereséggel érkeztek a mérkőzésbe. Azóta a vereség óta hét meccs telt el, de azóta sem talált legyőzőre a csapat, így most sorozatban a 8. győzelmükre készülhetnek Jason Morgan tanítványai. Érdekes módon ebben a szériában még a Schiller-Vasas HC állt legközelebb ahhoz, hogy vereséget mérjenek a Sportklubra, de végül ők is kikaptak 4-2-re. Akkor a mindent eldöntő gólt az a Becze Tihamér szerezte, aki saját bevallása szerint sokkal felelősségteljesebben játszik, amióta apa lett. A csapat láthatóan nagyon egyben van, 16 meccs alatt 42 pontot szerzett a megszerezhető 48 pontból, ami 87,5%-os teljesítmény. Legutóbb a Hokiklub Budapestnek hintettek egy tízest, ezzel már 83 lőtt gólnál járnak, ami azt jelenti, hogy meccsenként átlagban 5 gólnál járnak. Ezzel szemben a Gyergyó 15 meccsen 17 pontnál tart, amivel a hetedik helyen áll, holtversenyben az UTE-val. A csapat az utóbbi időben jó formát mutat, bár a Vasastól hazai pályán kikaptak, de nyertek Újpesten és az erősebb csapatok, mint a Ferencváros vagy a Brassó sem tudta őket megszórni. Az idén még nem játszottak tétmeccset a Csíkszeredával – ellenben a Gyikostó Kupa döntőjében találkoztak, ott 4-1-re győztek szeptember 1-jén –, a tavalyi négy alkalomból kétszer szenvedtek sima vereséget, egyszer büntetőkkel kaptak ki, egyszer pedig hosszabbításban nyertek. Most sem ők az esélyesek, de koncentrált játékkal bárkinek megnehezíthetik a dolgát. Ehhez azonban jelentős formajavulást kell mutatnia az olyan húzójátékosoknak, mint amilyen Albert Zagidullin, aki immár negyedik meccse marad pont nélkül.

gyhkscc

fotó: Gyergyói HK

Gyergyói HK–SC Csíkszereda 2-5

A gyergyószentmiklósiak az első harmadban kétszer egyenlítettek a Sportklub ellen, ám a folytatásban már csak a vendégek voltak eredményesek.

Másfél perc sem telt el az összecsapásból, amikor a gyergyóiak a saját harmadukban eladták a korongot, ezt Brophey góllal büntette, így a vendégek megszerezték a vezetést. A 9. percben Vorobjov hiába egyenlített egy szép találattal, 43 másodperccel később Taratuhin indításából Shalla gólra váltotta a szólóját. A nyitó harmad végén Sára közelről egalizált, így az első szünetre 2-2-es állással vonultak a felek. A második húsz percben két emberelőnyös gólt szerzett a Sportklub, előbb Shalla, aztán Brophey volt eredményes 5 a 4 elleni szituációban. A mérkőzés végjátékában a Gyergyói HK időt kért és lehozta a kapusát. Mindez arra volt elég, hogy Becze éles szögből betaláljon az üresen maradt kapuba. Az utolsó másfél percben 6 a 4 ellen támadhattak a hazaiak, ugyanis Becze fejre irányuló támadásért 2+10 perces büntetést kapott, ám eredménytelenek maradtak a fórban.

A Sportklub 5-2-re nyert, aminek köszönhetően még tovább növelte az előnyét a tabellán.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 1000 néző. Játékvezetők: Csomortani, Csomortani, Péter, Redai.
Ruczuj: 89,7% (Szakács)
Adorján: 94,7% (László)