Előzne a MAC Újbuda Gyetván

Gyetvára látogat a MAC Újbuda, amely egy győzelem esetén megelőzhetné vendéglátóját.

Jó hangulatban lévő csapatok mérik össze erejüket vasárnap Gyetván, ahol a MAC Újbuda vendégeskedik. A fővárosiak egy balul sikerült miskolci kirándulás után pénteken alapos verést mértek az egyébként jó erőkből álló Poprádra, hét gólt berámolva nekik. Ráfért már a siker Majoross Gergely csapatára, hiszen három vereség után tudtak újra győzni, a diadal mértéke pedig vissza kell, hogy állítsa a játékosok egészséges önbizalmát. Az Extraliga középmezőnye nagyon szoros, a MAC mindössze három egységre van a biztos rájátszást jelentő hatodik helytől, így minden egyes pontnak óriási jelentősége van. A Gyetva katasztrofálisan kezdte az idei szezont, az első öt mérkőzésükön még pontot sem szerzett, és többek között a vasárnapi ellenfelük, a MAC is megverte 4-2-re a Tüskecsarnokban. Aztán mintha egy varázsütés érte volna a gyetvaiakat, hirtelen megtáltosodtak, és a következő öt találkozójukon nem találtak legyőzőre, még a kassai Steel Arénát is bevették, 4-1-re verve a kitűnő kerettel rendelkező csapatot. A harmadik ötmeccses etapban azonban már némi hullámzás fedezhető fel a teljesítményükben, kikaptak a Slovantól, a Besztercebányától és az Érsekújvártól, viszont idegenben diadalmaskodtak Trencsénben, pénteken pedig Zólyomban.

Mindkét csapat tehát győzelemből érkezik a vasárnapi találkozóra, és a meccs kimenetele abszolút megjósolhatatlan. Amennyiben az újbudaiak győzni tudnának a 60 perc alatt, nemcsak megelőznék vendéglátójukat, hanem kétpontos előnyre is szert tennének velük szemben.

macdtv

fotó: Koncsár Irma/MAC

Detva–MAC Újbuda 3-2

Sofron Istvánék hiába vezettek kétszer is Gyetván, végül hosszabbításban alulmaradtak ellenfelükkel szemben.

A mérkőzés első harmada a kapusokról szólt: Roman Petrík és Bálizs Bence egyaránt 13-13 lövést védett. A 27. percben CJ Strech révén megszerezte a vezetést a MAC Újbuda, ám 7 és fél percre rá Ján Sykora büntetőből egyenlített. A második szünetre magyar előnnyel vonultak a felek, Chris Langkow újra vezetéshez juttatta a MAC-ot. A középső játékrész végén Chris Bodo 2+10 perces büntetést kapott fejre irányuló támadásért. A 48. percben újra egalizáltak a gyetvaiak, ezúttal Sisovsky talált be Bálizsnak. A hosszabbítás alig több mint 2 percig tartott, Ján Sykora góljával a gyetvaiak szerezték meg a pluszpontot.

A MAC 3-2-re kikapott túlórában, így nem tudta megelőzni vasárnapi ellenfelét a tabellán.