Az első fogadja az utolsót az Erste Ligában

A 100%-os magyarországi túráról hazatérő Csíkszereda az egyre meggyőzőbb formában játszó Hokiklub Budapestet fogadja.

Az elmúlt hétvége előtt azt írtuk, hogy a Sportklub célja nem is lehet más, mint hogy mindhárom meccsét rendes játékidőben behúzza második magyarországi túráján. Ez aztán így is lett, de arra talán kevesen számítottak, hogy e cél elérésében a Schiller-Vasas HC fogja jelenteni a legnehezebb feladatot. Ladányi Balázs tanítványai a vezetést is megszerezték, és még a mérkőzés hajrájában is volt esélyük az egyenlítésre, egészen az 57. percig, amikor Becze Tihamér gólja eldöntötte a meccset. Pénteken hazai pályán valami nagyon hasonló feladatot kell majd megoldaniuk, amikor Gröschl Tamás csapata érkezik a Vákár Lajos Műjégpályára. A HKB teljesítménye továbbra is hullámzó ugyan, ám egyre gyakrabban tudnak kellemetlen perceket okozni ellenfeleiknek. A csapat két utolsó meccsét a Debrecen ellen vívta, vasárnap csak büntetőkkel kapott ki, kedden azonban nem sikerült komolyabb ellenállást kifejteniük, 8-1-gyel gázoltak át rajtuk Bertáék.

scc-hkb-201901
Fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

A Hokiklub legnagyobb problémája továbbra is a góllövés, az eddigi 14 meccsen mindössze két alkalommal tudtak legalább három találatot szerezni, ebből egyet meg is nyertek, a Brassó ellenit 5-3-ra. A bajnokságban többnyire el tudták kerülni a nagy pofonokat, csak a bajnoki címvédő Ferencváros és az idén is borzasztóan erős Sportklub tudta megszórni őket. A Fradi elleni két meccs mérlege 18-2, a Sportklubbal a negyedik fordulóban találkoztak és 7-1-re kaptak ki. Most valamivel talán bizakodóbbak lehetnek a vendégek, hiszen akkor öt hátvéddel tudtak csak felállni, akik közül az egyik eredetileg csatár. A mostani keretben ráadásul már két finn légióst is találunk, Miro Hovinen és Eetu Koski két hete igazolt a fővárosi csapathoz. Ezzel együtt sem ők számítanak a mérkőzés esélyeseinek, hiszen a Sportklub nem akármilyen szériát fut: 15 meccs alatt mindössze egyszer hagyták el vesztesen a jeget, 39 pontot gyűjtöttek, 10 egységgel vezetnek a második Ferencváros előtt. Ezek után nem meglepő, hogy a kanadai táblázat első három helyén egyaránt csíkszeredai játékost találunk: Joshua Shallának 25, Becze Tihamérnak 22, Evan Bropheynek 19 pontja van. A csapat 73 lőtt gólnál jár, vagyis meccsenként közel 5 alkalommal köszönnek be az ellenfeleknek. Egy ilyen támadópotenciált bármely klubnak dicséretére válik semlegesítenie, pénteken a HKB-nak kell megoldania ezt a feladatot.

SC Csíkszereda–Hokiklub Budapest 10-2

A ligaelső Sportklub magabiztost sikert aratott az utolsó helyen álló HKB-val szemben.

A Hokiklub Budapest már a mérkőzés 50. másodpercében emberelőnybe került, de a vendég csapat nem használta ki a fórt. Az 5. percben Becze Tihamér révén megszerezték a vezetést a hazaiak. A második harmadban beindultak a csíkszeredaiak: sorrendben Taratuhin, Shalla, Papp és Becze talált be Gadácsinak. A 4. és az 5. Sportklub-gól között Szappanos belőtte a budapestiek szépítő találatát. A harmadik felvonás elején Bíró Tamás és Shalla 29 másodperc alatt növelte tovább a hazaiak előnyét. A 44. percben Szűcs meglőtte a HKB második gólját. A folytatásban Becze mesterhármasig jutott, Taratuhin és Bíró Tamás pedig duplázott.

A Sportklub 10-2-re diadalmaskodott, a csíkiak az elsők a szezonban, akik két számjegyű gólig jutottak. A Hokiklub Budapest a szezon során másodszor szenvedett nyolcgólos vereséget, szeptember 24-én az FTC-Telekommal szemben maradt alul 9-1-re.

scc-hkb-201909

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Nagy támadó potenciált mutattunk a meccsen

Az SC Csíkszereda edzője elégedett volt csapatával a vasárnapi rangadó előtt.

Jason Morgan, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: “Nagy támadó potenciált mutattunk a meccsen, ugyanakkor fontos volt, hogy végig világos legyen, hogy ebben a ligában nincsenek könnyű meccsek. Az első korongbedobástól fontos volt ez. A második sorunk nagyon jól működött, szenzációs volt a kémia a srácok között. A lényeg az, hogy sikerült egy jó meccset játszani a vasárnap esti Gyergyói HK elleni rangadó előtt.”

Gröschl Tamás, vezetőedző, Hokiklub Budapest: “Az első harmadban sikerült azt tennünk, amit elterveztünk. A csapatunk rövid volt, a harmadik számú kapusunkkal kezdtünk, akinek ez volt az első meccse kezdőként. Ezúton gratulálok neki. A második harmadban olyan gólokat kaptunk, amelyeket mi ajándékoztunk az ellenfélnek. A záró játékrészben mikor elment a meccs sok mindent nem tudtunk csinálni. Azt gondolom, ha tudjuk tartani azt a szintet, amit az első harmadban mutattunk, akkor komoly esélyünk van holnap.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1000 néző. Játékvezetők: Gergely, Gergely, Péter.
Szamankov: 86,7% (Adorján)
Gadácsi: 78,7% (Kiss)