Erdélyi rangadóval tér vissza a Brassó

A Kontinentális Kupából való kiesés után a Gyergyói HK-t fogadják Tranca Dánielék.

A Brassónak nem sikerült olyan jól az idei nemzetközi kupaszereplés, mint a Ferencvárosnak. Az utolsó napon ugyan 7-4-re legyőzték a Crvena Zvezdát, addigra azonban már két vereséget is összeszedtek, amivel a matematikai esélyét is elvesztették a továbbjutásnak. Persze a lett és az ukrán bajnok legyőzése finoman fogalmazva sem a kötelező feladatok közé tartozik, de a Donbasztól elszenvedett 7-1-es zakóra így sem lehetnek büszkék. A csapat erejét ugyanakkor mutatja, hogy a szerb bajnok ellen így is összeszedték magukat és utolsó meccsüket azért a papírformának megfelelően megnyerték. Az Erste Ligába úgy térhetnek vissza ezek után, hogy időközben a DEAC átvette tőlük a negyedik helyet a tabellán. Mindkét csapat 13 meccsen van túl, ezeken 24 és 23 pontot gyűjtöttek, ha sikeresen belehajszolják egymást egy versenyfutásba, akkor a DAB is jobban teszi, ha fél szemmel figyel rájuk, hiszen Somogyiéknak 12 meccs után 27 pontjuk van.

Ehhez az első lépés a Gyergyói HK legyőzése lenne, de ez nem ígérkezik könnyű feladatnak. Még akkor sem, ha a vendégek hét közben sem tétlenkedtek, hanem letudtak újabb két meccset a román bajnokságból, ezeken oda-vissza verték a Sapientia csapatát, 16-4-es összesített gólaránnyal. A Gyergyó egyébként közvetlenül a Brassó után következik a tabellán, ami még akkor is különös ízt kölcsönöz a találkozónak, ha kettejük között viszonylag nagy a távolság: a gyergyószentmiklósiaknak 17 pontjuk van, ráadásul egy mérkőzéssel többet is játszottak ellenfelüknél. A két csapat már találkozott egymással az Erste Ligában. Szeptember végén gólzáporos meccset nyert a Corona, idegenben is 9-4-re tudott győzni úgy, hogy a harmadik harmad elején bő három perc alatt lőtt négy gólt. A Gyergyó szempontjából kulcsfontosságú lesz, hogy ezúttal elkerülje az ehhez hasonló rövidzárlatokat.

ASC Corona Brassó–Gyergyói HK 2-1

A brassóiak 1-1 emberelőnyös és -hátrányos gólnak köszönhetően legyűrték a gyergyószentmiklósiakat.

Az első harmadban hiába nyerte meg a kapura lövési mutatót 10:6-ra a Gyergyói HK, a Brassó lőtt 2 gólt. A 10. percben Bíró Ottó volt eredményes emberelőnyben, míg a játékrész végén Fowlie emberhátrányban talált be. A második felvonás elején Valdix 5 a 4 elleni helyzetben szépített. A folytatásban a csapatok csak a büntetéspercek gyűjtésében jeleskedtek, végül összesen 7-7 kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők. A gyergyóiak az utolsó percben lehozták a kapusukat, hiába. A Brassó 2-1-re nyert, aminek köszönhetően 9 pontosra nőtt a különbség a tabellán a két csapat között.