Megőrizné idegenbeli veretlenségét a Sportklub

A Csíkszereda hazai pályán csak hosszabbításban tudta legyűrni az UTE-t, vendégként viszont még nem kapott ki a szezonban.

A Erste Liga-listavezető Sportklub pénteken Fehérváron játszott, ahol 2-0-s hazai vezetésről sikerült fordítania. A csata után kései ütközésért egymeccses eltiltást kapott Láday Tamás, ő így kénytelen kihagyni az UTE elleni rangadót. A csíkiak persze nélküle is bombaerősek, egészen elképesztő az eddigi teljesítményük: 13 mérkőzésen vannak túl, csak egyszer kaptak ki, hazai pályán a DEAC-tól, pontot további három alkalommal veszítettek, előnyük a táblázat élén a jelenleg a Kontinentális Kupában vitézkedő FTC-Telekommal szemben máris 4 pont. Vasárnapi ellenfelük, az UTE számára nem kezdődött jól az évad: meccseik kevesebb mint felét nyerték még, a 12 találkozóból hármat tettek el rendes játékidőben, 15 pontjukkal hetedikek a náluk két meccsel többnél tartó Gyergyó mögött. A Újpest az elmúlt 10 napban háromszor játszott a magyar bázisú nemzetközi bajnokságban – illetve még egyszer a Visegrád Kupában, az sima 0-4 lett –, a Brassót hosszabbításban győzték le, a Fehérvári Titánokat 4-2-re verték, a DAB-tól azonban 3-1-re kikaptak a Megyeri úton. A Csíkszereda ellen az eddigiek tükrében a legkevésbé sem ők az esélyesek, de azért nem kell feltartott kézzel jégre menniük. Erre utal, hogy a két csapat már játszott egymással a szezonban, és Erdélyben csak hosszabbításban nyert 4-3-ra a hazai gárda. Az UTE egyébként is a hosszabbításos meccsek specialistája, mérkőzéseik negyede nem ért véget rendes játékidőben. A Sportklub ellen minden bizonnyal egy szétlövésekkel elért sikerrel is elégedettek lennének, vendégeik viszont bizonyára többet akarnak elérni ennél.

UTE–SC Csíkszereda 2-5

A Sportklub mindhárom pontot begyűjtötte a lila-fehérek otthonában, így még tovább növelte előnyét a tabella élén.

A 11. percben egy kimaradt Sportklub-emberelőnyt követően Becze Tihamér kapumegkerülős gólszerzéssel próbálkozott, sikertelenül, ám az azt követő kapu előtti kavarodás során betalált Duschek Dávidnak. A mérkőzés közepén alig 2 perc alatt 3 gól esett. Előbb Jared Brown egyenlített kapáslövésből, aztán Salló Alpár közelről újra vezetéshez juttatta a csíkszeredaiakat, majd Evan Brophey kapu mögé belőtt korongjára rosszul mozdult ki Duschek, Joshua Shalla megszerezte a pakkot, Rodney Pelley-nek passzolt, aki kétgólosra növelte a kék-fehérek előnyét. A találatot követően az UTE időt kért, ám 2 percre rá Fodor Csanád bekotort egy kipattanót. A harmadik harmad közepén hiába egészültek ki a vendégek, 1 másodperccel később Devin DiDiomete közelről eredményes volt. A végjátékban az újpestiek lehozták a kapusukat, mindez arra volt jó, hogy Brophey egy egész pályás bombával beállítsa az 5-2-es végeredményt.

ute-scc-191020

fotó: UTE

Erste Liga, Megyeri út, 756 néző. Játékvezetők: Haszonits, Haszonits, Váczi, Pálkövi.
Duschek: 87,9% (Márkus)
Szamankov: 94,1% (Adorján)