Félelemmel telve nem játszhatunk Salzburgban

Nem lesz könnyű a listavezető otthonában véget vetni a 6 meccses vereségsorozatnak, de ha sikerül, az egyből kiránthatja a gödörből a Fehérvárt.

Hogy nincs jó passzban a Hydro Fehérvár AV19, az nem lehet vita tárgya. A magyar EBEL-csapat nem kezdte rosszul a szezont, első 4 találkozójából 3-at megnyert, ám utána minden szétesett. Legalábbis az eredményeket tekintve. 6 mérkőzés, 3 idegenben, 3 otthon, 6 vereség, 0 pont. Ezek közül két összecsapás volt szorosnak mondható, hazai jégen a Graz és a Bolzano ellen is 3-4 lett a vége, a stájerek ellen vezettek Stipsiczék, de fordított a tavalyi alapszakaszgyőztes, a dél-tiroliak viszont elmentek az elején, és utána már hiába kapaszkodtak a mieink. Mindez azt jelenti, hogy a Volán jelenleg 7 ponttal áll az utolsó előtti helyen, 21 lőtt és 40 kapott góllal. Ha van ellenfél, amely ellen nehéz elkezdeni a kikecmergést az egyre mélyülő válságból, akkor az bizonyosan a Red Bull Salzburg. A kirakatcsapat most még önmagához mérten is kimagaslóan teljesít, eddigi 9 meccséből 5 nyert meg rendes játékidőben, 3-at túlórában, egyetlen vesztes találkozóján is szerzett pontot, fórja a tabella élén 5 egység legközelebbi üldözőivel szemben. Gólkülönbsége majdnem a fordítottja a Fehérvárénak, 42-20, legutóbb idegenben vágtak 8-at Rafflék az Innsbrucknak. Ilyen kondíciók mellett mire is lehet számítani péntek este? Országos egyes, mondanák a semleges szakértők, mi azonban nem vagyunk azok. Így leginkább talán arra alapozhatunk, hogy az előző szezon rájátszásában a fehérváriak méltó ellenfelei tudtak lenni a Red Bullnak. Ennélfogva is abban bízunk, hogy az idei szezon Volán–Salzburg párharcai nem a tavalyi alapszakasz kinti mérkőzéseire fognak emlékeztetni. Egy kiegészítő információ: a magyar csapatban még nem lesz ott a frissiben igazolt Felix Girard, a gárda tizenegyedik légiósa jövő héten érkezik.

Red Bull Salzburg–Hydro Fehérvár AV19 2-3

Valósággá vált, amire nem sokan számítottak, a magyar EBEL-csapat a listavezető otthonában szakította meg 6 meccses vereségsorozatát.

Pedig az első harmadban nem úgy nézett ki, hogy meglepetés születhet a Red Bull Salzburg jégcsarnokában. A hazaiak ebben a periódusban érvényesítették a papírformát, és Baltram, valamint Hughes fél percen belül született találataival kétgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben éledezni látszott a vendégcsapat, Yogan nagyon szép passzt kapott Kuralttól a 22. percben, és tökéletesen fejezte be az akciót, 2-1. Ezután két emberhátrányt is ki kellett védekezniük a fehérváriaknak, ez maradéktalanul sikerült, 2-1-nél következett a második szünet. Az utolsó felvonásban valamivel többet támadott Hannu Järvenpää együttese, de sokáig hiába. Mígnem aztán az 58. percben az idei első találatát jegyző Tikkanen egyenlített. Ezzel még nem volt vége: 36 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt Kóger Dániel az imént említett Tikkanen passzából belőtte a győztes gólt, 2-3. A Hydro Fehérvár AV19 – túlzás nélkül mondhatjuk ezt – szenzációs győzelmet aratott. Beharangozónkban ezt írtuk: nem lesz könnyű a listavezető otthonában véget vetni a 6 meccses vereségsorozatnak, de ha sikerül, az egyből kiránthatja a gödörből a Fehérvárt. Legyen igazunk!