FTC-Telekom?Olimpija Ljubljana 3-2

Nagyszerű győzelmet aratott az Erste Liga-címvédő a szlovén bajnok felett, így továbbra is vezeti Kontinentális Kupa-csoportját.

Tíz percen belül négy gól született az első harmadban. A szlovénok kezdték a 9. percben (Zorko eléggé magára maradt Arany Gergellyel szemben), a zöld-fehérek a 11.-ben gyors egymásutánban kettővel válaszoltak, Pavuk egyenlített (munkás-tuszkolós gól volt), Karmeniemi vezetést szerzett (a rövidbe bombázott). Az előnyt nem sikerült megőrizni, Nik Simcic egalizált a játékrész végéhez közeledve (ügyesen kapott bele a korongba), 2-2. A második játékrészben abbamaradt a góleső, az egyetlen találatot ugyanakkor a mieink szerezték, Rasmus Kulmala köszönt be Tilen Spreitzernek, 3-2. A folytatásban az Olimpiját a fegyelmezetlenség is hátráltatta, a felvonás második felében három kiállítást kellett kivédekezniük, közte rövid ideig három az öt ellen harcolhattak, de megúszták anélkül, hogy a Fradi növelte volna a különbséget. Az utolsó menetben az volt a kérdés, hogy a mindent egy lapra feltevő Ljubljana képes lesz-e visszahozni a meccset, vagy Fodor Szabolcs tanítványai kontrákból idejekorán pontot tesznek a történet végére. Egyik sem következett be, a kapuslehozatal sem hozott újabb gólt, ez azonban így is épp jó volt nekünk, az FTC-Telekom 2 meccs után 6 pontos, és vasárnap este lényegében döntőt játszik a Rittennel. (Ha megelőlegezzük, hogy a házigazda legyőzi a spanyol Txuri Urdint.) Mindenképpen nyernie kell majd a magyar gárdának a továbbjutáshoz, mivel a dél-tiroliaknak nyilvánvalóan 5 pontjuk lesz a zárónap előtt.