Bartalis és Vértes gólpasszt adott

A Vita Hästen és az Aberdeen Wings csatára 1-1 asszisztot szerzett pénteken. Kiss Zsombor még szerdán gólt lőtt.

Szerdán a svájci harmadosztályban Kiss Zsombor góllal járult hozzá az EHC Basel pontszerzéséhez. A magyar csatár a 3. percben vezetéshez juttatta a csapatát, amely a folytatásban 3-1-es előnyt épített fel. A Dübendorf azonban kiharcolta a hosszabbítást, majd végül büntetőkkel behúzta a meccset. Az EHC Basel 4-3-ra kikapott, visszacsúszott a 3. helyre, ellenfele feljött a másodikra. Kiss 8 mérkőzés után 2+2 ponttal áll.

Pénteken két Liiga-légiósunk játszott. A KalPa Sebők Balázzsal a soraiban fogadta a tabellán mögötte álló Ilvest. A meccsen hiába szerezték meg a vezetést a hazaiak, a tampereiek fordítottak és 2-1-re nyertek. A kuopióiak visszacsúsztak a 11. helyre. Sebők nem szerzett pontot, közel 18 perces jégideje alatt 2-szer lőtt kapura.

Hári Jánosék is pont nélkül maradtak. A Pelicans a SaiPát látta vendégül és 3-0-s vereséget szenvedett. A lahtiak a jó idénykezdetet követően már csak a 10. helyen állnak, míg pénteki ellenfelük egészen a 7. helyig lépegetett előre. Hári a 17 percnyi lehetősége során 2-szer próbálkozott gólszerzéssel.

Keresztury Erik és az Eisbären Regensburg a Selber Wölfét fogadta. A hazaiak 5-3-ra kikaptak, Keresztury továbbra sem szerzett pontot.

A Vita Hästen Bartalis Istvánnal a soraiban várta a Kristianstadot. A magyar csatár együttese kétszer is megszerezte a vezetést, ám a vendégek kiharcolták a hosszabbítást. A túlóra az utolsó előtti másodpercben dőlt el a hazaiak javára, akik így 3-2-re győztek. Bartalis a 2. gólnál asszisztot jegyzett, valamint az első harmadban bottal akasztásért kisbüntetést kapott.

A Västervik cserekapusként nevezte Vay Ádámot. A VIK 5-1-re diadalmaskodott a Karlskornával szemben.

Karol Csányiék a Zólyomhoz utaztak. A HK Nitra gólt sem lőtt ellenfelének, 4-0-ra alulmaradt. Csányi több mint 20 percet töltött a jégen, ez idő alatt 2-szer próbálkozott kapura lövéssel.

Vértes Nátán és az Aberdeen Wings a Minnesota Wilderness ellen játszott. A fordulatos találkozó hosszabbításban dőlt el, légiósunk csapata 4-3-ra győzött. Vértes az első találatnál jegyzett gólpasszt, két kisbüntetést is begyűjtött, valamint 5-ször lőtt kapura.