Idegenben vágna vissza a Vasas a DEAC-nak

A piros-kék fiatalok 8-at kaptak szeptemberben a Debrecentől a Vasas Jégcentrumban, és azóta mind a két csapat előrelépett.

A Schiller-Vasas HC szemmel láthatóan egyre inkább belerázódik az Erste Ligába. Tavaly is sokat fejlődtek szezon közben, idén pedig eleve kisebb lemaradásból vágtak neki az alapszakasznak. Jól látszik ez a teljesítménygörbéjükön is, noha egyelőre csak 8 pontot szereztek 11 meccsen, amivel az utolsó előtti helyen állnak. Ha tüzetesebben megnézzük az eredményeik listáját, akkor szembeötlő, hogy csak az éllovas Csíkszereda, FTC-Telekom duótól kaptak ki nagyon, a velük lejátszott négy mérkőzésen 26 gól került a kapujukba. A többiek azonban nem mehettek biztosra ellenük, a Brassót és a Gyergyót le is győzték, az UTE-tól és a Titánoktól pontot raboltak, emellett is szoros meccseik voltak.

Egyetlen kivétel volt a soroban, éppen az a DEAC, amelyhez pénteken látogat Ladányi Balázs csapata: Berta Ákosék az 5. fordulóban 8-3-ra győztek idegenben. A DEAC most éppen belelendült, és nyilván szeretné meghosszabbítani 3 meccses győzelmi szériáját. Előbb a Csíkszereda veretlenségének vetettek véget a debreceniek, majd a Hokiklub Budapestet gyűrték le 6-3-ra, végül hétfőn fontos győzelmet arattak a Fehérvári Titánok otthonában is. Ez utóbbi találkozó azért is lehet mérföldkő, mert a Titánok hat játékost kaptak az EBEL-keretből, mégsem tudtak pontot szerezni. A mérkőzés egyetlen gólját Berta Ákos lőtte, aki négymeccses pontszerző szériában van, szebbnél szebb találatokat jegyez, eggyel korábban övé volt a hét gólja, de a Titánok elleni sem volt csúnya. Mindezt a harmadik sorból érte el, így jár 11 meccsen 8 pontnál, éppen ennek a kiegyenlítettségnek az ellenszerét kellene valahogyan megtalálnia a Vasasnak, ez a megoldandó házi feladat.

vasasdeac

DEAC–Schiller-Vasas HC 5-2

Magabiztos győzelmet aratott David Musial csapata a piros-kék fiatalok ellen.

Az első harmadban kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, előbb Rutherford, majd Hári Nobert volt eredményes. A második játékrészben feltámadt a Vasas, Tornyai szépített, Szlama egyenlített. Hogy mégse legyen döntetlen a szünetben, arról az utóbbi hetek egyik legimpresszívebben jégkorongozó DEAC-játékosa, Berta Ákos gondoskodott, 3-2. A záró felvonásban aztán kissé kinyílt az olló, Kulesov és Sági Martin gyors találataival 5-2-re elhúzott a házigazda. Ez maradt a végeredmény is, a két csapat pozíciója nem változott az Erste Liga-táblázaton.

debvas

fotó: DEAC

Szinte végig megvolt az esélyünk a pontszerzésre

Ladányi Balázs, a Schiller-Vasas HC és David Musial, a DEAC vezetőedzője mellett a debreceniek kapusa, Hetényi Zoltán is nyilatkozott.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 382 néző. Játékvezetők: Kormos, Kormos, Szabó, Herczeg.
Hetényi Z.: 92,9% (Antek)
Szeles: 87,5% (Sági Máté)