UTE–JKH GKS Jastrzebie 2-9

A meccs feléig voltak egyenlő ellenfelek a lilák, utána jött a totális összeomlás. A Visegrád Kupa-negyeddöntő visszavágója formalitás.

Az UTE csapatában továbbra sem volt ott Jared Brown, míg a kapuban a 19 éves Márkus Levente kezdett. Kék vonalas bombával szerezte meg a vezetést emberelőnyben Giminski a vendégeknek, ám szintén fórban – a régi ismerős Henrich Jabornik kétpercese alatt – Devin DiDiomete betette Cody Carlson kipattanóját, 1-1. A 23. percben Csamangót hagyták üresen középen, belőtte, 2-1-re vezetett az Újpest. Nem sokáig tartott a magyar öröm, Sawicki kapta a kéken, két bekk között kilépett, nem hibázott, 2-2. Kisvártatva újabb hosszú passzal indítottak a lengyelek, jött rá egy kereszpassz, Dominik Pas betalált, 2-3, ekkor a 28. percben jártunk. A negyedik lengyel találat demoralizáló volt, Jabornik lövése átgurult Márkus bal vállán, és éppcsak behullott a kapuba. A következőt még ebben a harmadban beverte Kasperlik, 2-5. A harmadik játékrészben végképp kinyílt az olló, tertszés szerint érték el újabb és újabb góljaikat a JKH GKS hokisai. Fél perc alatt duplázott Nalewajka, majd Jarosz is beköszönt, 2-8 a 48. percben. Jött a kilencedik nemsokára, kettős előnyben, éles szögből tette fel Sawicki a rövidbe. Innentől az volt a kérdés, meglesz-e a két számjegy, hat és fél percük volt erre a lengyeleknek. Nem lett meg, az UTE-sok viszont összehoztak maguknak még két véglegest, teljesen értelmetlen verekedéseket kezdeményezett DiDiomete és Kovács Attila, utóbbi kihívását Soltys elfogadta, duplán nem járt jól, kapott is, zuhanyozni is mehetett, de ez a végeredmény tekintetében már mit sem számított. Újabb drámai vereségen van túl az UTE, abszolút tét nélküli visszavágó jön jövő kedden.

A Visegrád Kupa csoportkörének eredményei:

augusztus 13., kedd, 18:00: HC 07 Detva (SVK-1.)–HC Torax Poruba (CZE-2., Visegrád Kupa, Gyetva) 3-1
augusztus 16., péntek, 19:00: JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Jastrzębie) 3-0
augusztus 20., kedd, 18:00: HC 07 Detva (SVK-1.)–UTE (Visegrád Kupa, Gyetva) 6-1
augusztus 21., szerda, 18:00: HC Torax Poruba (CZE-2.)–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba) 3-1
augusztus 23., péntek, 18:00: HK Nitra (SVK-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Nyitra) 3-2
augusztus 24., szombat, 18:00: Podhale Nowy Targ (POL-1.)–HC 07 Detva (SVK-1., Visegrád Kupa, Nowy Targ) 4-1
augusztus 27., kedd, 18:00: HC Torax Poruba (CZE-2.)–UTE (Visegrád Kupa, Ostrava-Poruba) 6-0
augusztus 27., kedd, 18:00: GKS Katowice (POL-1.)–HK Nitra (SVK-1., Visegrád Kupa, Katowice) 2-3
augusztus 30., péntek, 18:00: HK Nitra (SVK-1.)–JKH GKS Jastrzębie (POL-1., Visegrád Kupa, Nyitra) 3-5
augusztus 31., szombat, 18:30: UTE–Podhale Nowy Targ (POL-1., Visegrád Kupa, Megyeri út) 1-2 hu.
szeptember 3., kedd, 19:00: JKH GKS Jastrzębie (POL-1.)–FTC Telekom (Visegrád Kupa, Jastrzębie) 4-3
szeptember 6., péntek, 18:30: FTC Telekom–GKS Katowice (POL-1., Visegrád Kupa, Pesterzsébet) 2-4