Az UTE máris visszavághat a Hokiklubnak

Az Erste Liga-szezon első napján nyert a HKB. Nagy kérdés, hogy az edzőváltás utáni második meccsük mit hoz a liláknak.

A Titánok elleni szerdai első harmad után úgy tűnhetett, az Újpest játékosai megértették az üzenetet, amit Szilassy Zoltán vezetőedző menesztése jelentett: a csapat kétgólos előnnyel vonult öltözőbe a szünetre. A második pihenőre azonban csak egy gól maradt az előnyből, majd a harmadikban összeomlott a csapat, a vége 6-3-as vereség lett. Utána Virág Csaba, az UTE edzője nem köntörfalazott, elismerte, a csapat fizikailag és mentálisan sem versenyképes. Nehéz ezzel vitatkozni, különösen a gólok láttán, hiszen a Titánok találatainak csaknem mindegyike viszonylag rendezett védelem ellen, a kapu közvetlen előteréből született, ami akkor is nehezen elfogadható, ha tudjuk, hogy a hatból három emberelőnyös, egy üres kapus volt. Sok ideje nincs Virágnak és Baróti Zsoltnak arra, hogy rendbe szedjék a társaságot, pénteken a Hokiklub Budapestet fogadják, amely a szezonnyitón nagy meglepetést okozva 2-1-re győzött a Megyeri úton. Talán nem mellékes körülmény, hogy a HKB az akkori góljait szintén emberelőnyből szerezte, így az első és legfontosabb feladat az UTE számára a fegyelem szintjének radikális emelése. Gröschl Tamás együttese számára még az idei év is a tanulásé: hat mérkőzés után az UTE elleni az egyetlen győzelmük, míg további 1 pontot a Gyergyói HK-tól tudtak rabolni, ezek mellett 4 rendes játékidős vereségük és 7-25-ös gólkülönbségük van. Ez utóbbiból kitűnik, hogy a góllövés a legnagyobb problémájuk. Ha ezen javítani tudnának pénteken, akkor akár utol is érhetnék bukdácsoló riválisukat.

UTE–Hokiklub Budapest 5-1

Magabiztos győzelmet arattak a lila-fehérek, visszavágva ellenfelüknek a szezonnyitón elszenvedett vereségért.

Az UTE keretében felbukkant egy 18 éves orosz hokis, név szerint Danyila Miluskin, eltűnt viszont a toplégiós Jared Brown, illetve továbbra sem tért vissza Vincze Péter. A Hokiklub Budapestben első mérkőzését játszotta Szécsi Roland, és ott volt a csapatban a MAC-os Kreisz Brúnó is. Az első gólra mintegy negyedórát kellett várni, ekkor Devin DiDiomete szánta el magát lövésre a palánk mellől, a kapu előtt ólálkodó Csamangónak bele sem kellett érnie, becsorgott a korong anélkül, 1-0. A harmad végén ezzel együtt jött az egyenlítés, Adam Rossignol kotorta be a pakkot közelről, 1-1. A második játékrész kristálytisztán az UTE-é lett. A vezetést Cody Carlson szerezte meg újfent a 25. percben, aki kiváló passzt kapott Csamangótól, és azonmód kilőtte Kiss Bence kapujának jobb oldalát. A 34. percben két lila gól is született, Carlson ezúttal előnyben vágta be laposan a bal oldali bedobókörből. A következő találat szerencsés volt: egy gyors újpesti akció során Csamangó nagy helyzetben keresztbe akart passzolni, a játékszer azonban egy Hokiklub-védő ütőjéről a kapuba csusszant. A cseh légiós nem lassított, az utolsó felvonás elején Varga Arnold kipattanóját tette be, ekkor már 5-1 állt a táblán. Gröschl Tamás nem sokkal később lehozta Kisst, és beküldte a néhány hétig sérüléssel bajlódó Ian Sylvest. A kiváló amerikai hálóőr védéseire is szükség volt ahhoz, hogy az eredmény már ne változzon. Az UTE ezzel első győzelmét aratta az edzőváltás után, egyben visszavágott a HKB-nak a szezonnyítón elszenvedett vereségért, valamint elkezdte a felzárkózást a középmezőnyhöz.

utehkb

fotó: UTE

Erste Liga, Megyeri út, 545 néző. Játékvezetők: Nedeljkovic, Nedeljkovic, Mizsák, Kocsány.
Duschek: 97,1% (Márkus)
Kiss B.: 84,8% (Sylves: 100%)