Negyedik kerületiek csatája jön a Megyeri úton

A Schiller-Vasas HC ellen folytathatja a felzárkózást az UTE.

Péntek este Debrecenben megszerezte első győzelmét az Újpest, amely ezzel egyből három helyet ugrott előre a bajnoki tabellán. Nemcsak a győzelem tényének örülhettek a lilák szimpatizánsai, hanem annak is, hogy csapatuk végig kézben tartotta az eseményeket. Az is látszott persze, hogy továbbra is vannak javítandó dolgok szép számmal. A játék csiszolására nem maradt sok idő, vasárnap a szomszédvár Vasast fogadják Benk Andrásék. A papírforma alapján sokan legyintenének, mondván, nem hozhat izgalmakat ez a mérkőzés, de Újpesten látták már ebben az idényben, hogy milyen az, amikor az esélyes vereséget szenved papíron gyengébb ellenfelétől. A Hokiklub Budapest elleni hazai kudarc intő példa az újpesti játékosoknak: nem vehetnek senkit fél vállról.  Ha megtisztelik a piros-kék fiatalokat azzal, hogy a legjobb tudásukat viszik ki a pályára, akkor jó esélyük lehet pontjaik számának gyarapítására.

Biztosra azonban semmiképp sem mehetnek, hiszen Ladányi Balázs csapatán érződik a már megszerzett rutin és tapasztalat. Az esetek többségében méltó ellenfelek tudnak lenni a pályán, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy 3 pontjukat az erős csapatok közé sorolt Brassó legyőzésével hozták össze. Az FTC és a DEAC elleni nagyobb arányú vereségeket követően legutóbb a még mindig 100 százalékos DAB otthonában is képesek voltak masszívabb játékra, 4 lőtt góljuk miatt sem kellett szégyenkezniük. A piros-kékeknél extra motivációt jelenthet, hogy sokan Újpestről érkeztek. Idén nyáron az UTE juniorjainak derékhada, nem kevesebb, mint öt játékos tette át a székhelyét a Megyeri út másik végére. Sági, Gáspár, Pápa, Páterka és Szalma mellett Rafaj, Schmál és Turbucz is töltött rövidebb-hosszabb időt az UTE-ban. Az ellenfelet tehát jól ismerik a Vasas Jégcentrumban, ami garancia lehet arra, hogy érdekes mérkőzést látnak majd a nézők.

VAS-UTE_20181130_MG_5576-900

UTE–Schiller-Vasas HC 4-3

A piros-kékek többször is vezettek, végül büntetőkkel alulmaradtak a Megyeri úton.

Nagy iramú, oda-vissza hokival indult a találkozó. A 7. percben megszerezte a vezetést az UTE, Sikorcin szépen hozta helyzetbe DiDiometét, akinek ziccerét még védte Sági Máté, ám a kipattanót Benk beütötte, 1-0. A harmad derekára temérdek lövéssel szórta meg a házigazda a Schiller-Vasas HC kapuját, a vendég portás egy-két bizonytalanságot leszámítva magabiztosan fogta őket. A harmad végét megnyomta a vendég gárda, viszont a lövések elkerülték Duschek kapuját. Az utolsó percben Brown ült ki játékkésleltetés miatt.

Az áthúzódó emberelőnyből épp hogy visszatért Brown, amikor Rafaj lövése középre jött ki Duschekről, Székely-Mádai pedig nem hibázott, 1-1. Kisvártatva ismét létszámfölénybe került a Vasas, gyönyörűen játszották meg a figurát Ladányi Balázs tanítványai, Székely-Mádai fordítását Turbucz vágta be, 1-2. Nem sokáig örülhettek a vendégek, Csamango közelről egyenlített, 2-2. Elcserélte magát a Vasas, először került emberelőnybe az Újpest, ám nem tudtak élni a lehetőséggel. A 32. perben Bödök lépett ki ziccerben, fonákemelése a kapuvasat találta el. A harmad végén még egy-egy hazai és vendég emberelőny is kihasználatlanul maradt.

A harmadik harmad is vendéggóllal indult, Páterka Bence lövése jutott át valahogyan Duscheken, ez volt a 19 éves csatár első gólja az Erste Ligában, 2-3. Czakó kiállítása során nagy tűzijátékot rendeztek a hazaiak, eredménytelenül. A felpörgő UTE lendületét Brown kiállítása törte meg. Az 54. percben Benk és Sikorcin szaladt el egy kiugratást követően, előbbi passzából utóbbi egyenlített, 3-3. Brown látszólag nehezen viselte a szoros mérkőzést, harmadik kisbüntetését gyűjtötte be. A fórból, majd az azt követő két percben sem született gól, jöhetett a hosszabbítás.

A 3 a 3 elleni játék során nem született gól, a büntetők előtti jégfelújítás kicsit hosszúra sikeredett, szűk 10 percig állt a játék. Szlama belőtte, csakúgy mint Csamango. Szalma kihagyta, Benk sem volt eredményes. Székely-Mádai elhagyta, Sikorcin becsúsztatta. Rafaj fölé vágta, Jared Brown gyönyörűen eltette Sági mellett, így az UTE-é lett a pluszpont.

A Schiller-Vasas HC remek játékkal bőségesen rászolgált az egy pontra, az UTE-től ennél jóval több kell a folytatásban.

LRM_EXPORT_484986292280880_20190929_190334803

fotó: UTE

Erste Liga, Megyeri út, 702 néző. Játékvezetők: Babic, Babic, Horváth, Schumacher-kovács.
Duschek: 92,7% (Márkus)
Sági: 92,5% (Tóth)