Vay Ádám győzelemmel debütált

A Västervik hosszabbításban nyert a Modo otthonában. Sebők 2 gólpasszt adott, Vértes újabb gólt lőtt.

A finn Liigában Sebők Balázs csapata, a KalPa a JYP-öt fogadta. A kuopióiak már a 81. másodpercben megszerezték a vezetést, a gólnál a magyar csatár gólpasszt jegyzett. A hazaiak a folytatásban végig megőrizték előnyüket, végül 5-2-re diadalmaskodtak. Sebők a harmadik találnál is asszisztot adott, valamint 2-szer eltalálta az ellenfél kapuját.

A Pelicans Hári Jánossal a soraiban látta vendégül a TPS-t. A találkozó izgalmas véghajrát hozott: az 57. perc végén a hazaiak egyenlítettek, aztán 59:01-nél megfordították a meccset. Hiába, 17 másodperccel a rendes játékidő vége előtt a turkuiak kiharcolták a hosszabbítást. A túlórából a lahtiak jöttek ki jobban, 3-2-re győztek. Hári a közel 20 perces jégideje során ezúttal nem szerzett pontot, 1-szer lőtt kapura.

Galló Vilmos és a KooKoo a Jukurit csarnokában lépett jégre. A fordulatos mérkőzésen a magyar csatár együttese 3-2-re alulmaradt, vereségével visszacsúszott az utolsó előtti helyre. Galló közel 19 percet játszott, a meccs 3. másodpercében kisbüntetést kapott gáncsolásért.

Bartalis Istvánék a szerdai nyitómeccsen elért sikerük után Galló Vilmos korábbi csapatát, a Timrát fogadták. A gól nélküli első harmad után a második játékrészben a vendégek 4-szer betaláltak, a záró felvonásban a Vita Hästen csak felzárkózni tudott, egyenlíteni nem. Bartalisék 4-3-ra kikaptak, a magyar csatár nem szerzett pontot.

Másik Allsvenskan-légiósunk, Vay Ádám Örnsköldsvikben, a Modo otthonában indította a szezont. A fordulatos rendes játékidő 3-3 gólt hozott, hosszabbításra került sor. A túlóra alig több mint 3 percig tartott, Ersson belőtte a Västervik győztes találatát. Vayék 4-3-ra nyertek, kapusunk 30 lövésből 27-et védett.

Karol Csányi a DVTK Jegesmedvék ellen játszott. A nyitrai csatár a 3-2-es, büntetőkkel elért siker során nem szerzett pontot, kétszer lőtt Adorján kapujára.

Vértes Nátán továbbra is remekel az NAHL-ben. Az Aberdeen Wings jégkorongozója szerdán 3 gólt lőtt, csütörtökön 1-szer volt eredményes, majd pénteken is betalált a 19. percben, amivel beállította a  3-0-s végeredményt. Vértes a sikeres kapura lövése mellett még kétszer próbálkozott gólszerzéssel.