Hát persze, hogy van még hová fejlődni

A Hydro Fehérvár AV19 az EBEL-bajnok otthonában kezdi a szezont, Hannu Järvenpää a rá jellemző színvonalon nyilatkozott.

A magyar EBEL-gárda jónak mondható előszezont futott, meccsei többségét megnyerte, győzni tudott az Ifj. Ocskay Gábor-emléktornán is, melynek döntőjében az Extraliga-finalista HK Nitra volt az ellenfele. Hogy mindez mire lesz elég élesben, az menet közben derülhet ki, az osztákok mindenesetre úgy vélik, nagy hiba lenne lebecsülni a Volánt. Persze egy rendkívül kompetitív bajnokságról beszélünk, ahol tényleg bárki legyőzhet bárkit. Miként a magyar gárda mestere blogunknak mondta: ”Ha ebben a ligában listát készítenénk arról, hogy ki akarja megnyerni a bajnokságot, akkor 11 csapatnevet írhatnánk fel rá. Ezzel azt is elárultam, hogy mi is ezek közé a csapatok közé tartozunk.” Ugyanakkor az első helyek egyikén tartozik ezek közé a címvédő Klagenfurt. Az a csapat, amely utoljára 2017-ben tudta hazai jégen legyőzni a Fehérvárt. Bár az összesített mérleg 34:28 arányban a KAC-nak kedvez, a 2018/19 évadban mind a három kinti találkozójukat hozni tudták Stipsiczék, kétszer rendes játékidőben, egyszer túlórában.

Hannu Järvenpää keretéből egyedül Sárpátki Tamás nem áll rendelkezésre, míg a túloldalon hiányozni fog a svédországi légióskodás után hazatért Lukas Haudum. A magyar csapat videós előzetesében Mike Caruso, Szabó Dániel és a vezetőedző nyilatkozott:

Klagenfurt–Hydro Fehérvár AV19 5-0

Egyértelmű győzelmet aratott az EBEL-bajnok a magyar gárda felett.

A meccs kiegyenlített hokival indult, majd az első percek után átvette az irányítást a KAC. Jó néhány kimaradt helyzet és Ouzas-védés után Comrie törte meg a jeget a 13. percben, majd a második játékrész első harmadában Petersen duplázta meg a hazaiak előnyét. A harmad derekán Neal tette hozzá a harmadikat, ezt követően bő öt perccel Hundertpfund a negyediket is megszerezte. Az utolsó felvonásra egy találat maradt, ezt Kozek érte el, 5-0-ra nyert a Klagenfurt.

EBEL, 3808 néző. Játékvezetők: Fichtner, Nikolic, Gatol, Schauer.
Haugen: 100% (Madlener)
Ouzas: 87,5% (Kornakker)