MAC Budapest Marilyn?Lulea 2-7

Fodor Zoltán csapata a második harmad elejéig tartotta a lépést a svéd címvédővel.

A MAC Budapest Marilyn a Jókai Szilágyi Zsófiával felálló svéd bajnokkal, a Luleával találkozott a szentpétervári torna utolsó napján. A magyar együttes másfél perc után emberhátrányba került, az északiak nagy nyomást helyeztek Németh Anikó kapujára. A svéd fölény a kiegészülés után is megmaradt, és a 9. percben érett góllá: Nordin zárta sikeresen a szólóját. A második hátrányt kivédekezte a MAC, aztán a 18. percben egyenlített a magyar csapat: Gasparics szólója nem talált kaput, ám a válogatott csatár az üresen érkező Ballnak passzolt, aki értékesítette a ziccert.

A második harmad gólváltással indult. A 21. másodpercben Persson kotort be egy palánkról visszaérkező pakkot, majd két perccel később Gasparics korongot szerzett a támadó harmadban, és egyenlített. A mérkőzés közepén kétszer is betalált Nieminen: előbb közelről belőtt egy kipattanót, aztán Németh Anikó rosszul szúrt ki, megkerülte a kapunkat, és az üres kapuba csúsztatta a korongot. Egy sajnálatos sérülés is történt: Kiss Andrea a rosszul sikerült lábbal blokkolása után hordágyon hagyta el a jeget.

Az 52. percben Savolainen lőtt egy keresztpassz után, Németh Anikó csak beleérni tudott a botos kesztyűjével, nem sokra rá pedig Peterson húzott be közelről egy korongot emberelőnyben. A végjátékban nyomás alatt volt a magyar kapu, az 59. percben Hiirikoski lövésébe Nieminen tette bele az ütőjét, így mesterhármasig jutott.

A MAC Budapest Marilyn 7-2-re kikapott, az ötcsapatos szentpétervári torna negyedik helyén végzett.

A szentpétervári torna magyar érdekeltségű mérkőzései:

2019. szeptember 3., kedd, 15:30: MAC Budapest Marilyn?SZK Gornij 1-4
2019. szeptember 5., csütörtök, 11:30: MAC Budapest Marilyn?Agigyel Ufa 2-7
2019. szeptember 7., szombat, 11:00: MAC Budapest Marilyn?Dinamo Szentpétervár 5-4
2019. szeptember 8., vasárnap, 11:00: MAC Budapest Marilyn?Lulea 2-7

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN INFO