MAC Marilyn?Dinamo Szentpétervár 5-4

Fodor Zoltán csapata a szentpétervári torna harmadik mérkőzésén legyőzte a házigazdát, ezzel megszerezte első pontjait.

A MAC Budapest Marilyn szombaton a 3 mérkőzés után 1 ponttal álló házigazdával, a legutóbbi ZSHL-szezonban döntős Dinamo Szentpétervárral találkozott. A magyar együttes a 3. percben Pintér Hanna góljával megszerezte a vezetést, aki belőtte a Gasparics lövése után elé csorgó korongot. A szentpéterváriak a 8. percben egyenlítettek, Gyubanok egy szép csel után eltette a korongot Németh Anikó botos kesztyűje mellett. Hat perccel később újra a MAC-nál volt az előny, Pázmándi lőtt Tretyak kapujába gyönyörű cselsorozata végén. A második harmad késéssel indult. A hosszabb szünet az oroszoknak tett jót, emberhátrányban kiugrottak ketten, Németh Anikó tehetetlen volt. Nem sokkal később újra nálunk volt az előny, Gasparics indulhatott meg szólóban, rutinosan kimozgatta a kapust, így újra vezetéshez juttatta a MAC-ot. Pár percre rá Gasparics megkerülte Tretyak kapuját, a kapus nem követte le, így az üresen álló Kreisz belőtte a negyedik magyar gólt. A 39. percben a Dinamo a szabadon maradt Beloglazova góljával szépített egy ellentámadás végén. A záró felvonásnak 4-3-as MAC-vezetéssel vágtak neki a csapatok. A 45. percben 2 az 1 ellen megugrott a magyar együttes, Ball passzát Rónai lőtte be. Négy perccel később Bolgareva lőtte el emberelőnyben a bedobópontról a korongot Németh füle mellé, így újra egygólosra csökkent az előny. Az oroszok a végjátékban emberelőnybe kerültek, lehozták a kapusukat, de nem tudták 6 a 4 ellen kiharcolni a hosszabbítást.

A MAC Budapest Marilyn 5-4-re győzött, ezzel megszerezte első szentpétervári sikerét. A torna zárónapján a Jókai Szilágyi Zsófiával felálló svéd Lulea vár Gasparics Fanniékra.