A Besztercebánya büntetőkkel verte a Münchent

A szlovák bajnok szétlövésben legyűrte a legutóbbi Bajnokok Ligája-kiírásban döntős németeket.

Csütörtökön 9 mérkőzéssel folytatódott a BL csoportköre. Már a 9. percben kialakult a rendes játékidő végeredménye Besztercebányán. A szlovák címvédő a 38. másodpercben Marek Slovák révén megszerezte a vezetést, ám a Red Bull München Frank Mauer és Philip Gogulla góljaival fordított a 7. percre. Másfél perccel később Michal Kabác egyenlített. Miután az ezt követő játékidő nem hozott döntést, végül büntetőkre került sor, amiből Marek Bartánus rávezetésével a Besztercebánya jött ki jobban, 3-2-re nyert, ezzel megszerezte első pontjait.

A Frölunda idegenben visszavágott a Graznak a büntetőkkel elszenvedett 6-5-ös vereségéért, a BL-címvédő svédek 5-1-re nyertek Ausztriában. A Bílí Tygri Liberec is visszavágott a Belfast Giantsnek: a 39. másodpercben megszerezte a vezetést, végül 6-1-re átgázolt a briteken. A másik szigetországi csapaton is revansot vettek, a Mountfield Hradec Králové idegenbeli bukása után 5-2-es sikernek örülhetett a Cardiff Devilsszel szemben.

Büntetők döntöttek Bernben. A fordulatos találkozón a Skelleftea már 4-2-re is vezetett, de a svájciak kiharcolták a hosszabbítást, így a SAIK végül csak rávezetéseknél húzta be 5-4-re a meccset. Szintén túlórára került sor Hämeenlinnában, ahol a rendes játékidő 1-1 gólja után a ráadás 17. másodpercében Gulas belőtte a Plzen 2-1-es sikerét jelentő találatot.

Az első két meccsét elvesztő Ambri-Piotta a harmadikat már behúzta, hazai jégen 2-1-re legyűrte a veretlen Färjestadot. Továbbra is nyeretlen a dán Rungsted, amely ezúttal hazai jégen kapott ki 5-0-ra az EV Zugtól. A Grenoble csak az első harmadig tartotta a lépést a Kärpättel, a finnek 6-2-re győztek Franciaországban.