Háriék győzelemmel indították a BL-szezont

A Pelicans egygólos meccsen gyűrte le a Trinecet. A Graz idegenben lepte meg a BL-címvédő Frölundát.

A 8 csütörtöki mérkőzés után pénteken lejátszották a Bajnokok Ligája-csoportkör első fordulóinak másik 8 találkozóját. Az egyik nagy meglepetést a Fehérvár és a MAC ellen is alulmaradt Cardiff Devils hozta: a britek 3-2-re verték a Mountfield Hradec Královét, Ben Bowns 33 védéssel vette ki a részét a sikerből. Szintén kiemelendő a Graz összecsapása a címvédő ellen. A Frölunda már a 27. másodpercben betalált, ráadásul 62 másodperc után 2-0-ra vezetett. Az osztrákok egyenlítettek, sőt a második harmadban meg is fordították a meccset. Az izgalmas összecsapás rendes játékideje 5-5 gólt hozott, végül büntetők döntöttek, ahol a 8. párban Weihager betalált, Peterson nem, így a Graz 6-5-re győzött.

Egyetlen gól született Lahtiban, amit a hazaiak lőttek, így Hári János csapata, a Pelicans 1-0-ra nyert az Ocelári Trineccel szemben. A Djurgardennek nem okozott gondot a lengyel Tychy legyőzése, a svédek 6-2-re diadalmaskodtak idegenben. Egyoldalú meccset játszott a német bajnok Mannheim is, amely 6-1-re nyert a Vienna Capitals otthonában. A finn döntős Kärpät többek között az NHL-ből hazatért Jesse Puljujärvi góljával 3-1-re verte a francia Grenoble-t.

Túlóra döntött Minszkben. A svájci Lausanne hiába egyenlített kétgólos hátrányból, ez csak 1 pontot ért, a hosszabbításban a Junoszty megszerezte a 3-2-es sikert jelentő gólt. Pontosztozkodás történt Skellefteában is a házigazda és a svájci bajnok között. Két gól nélküli harmad után a harmadik felvonásban 2-2 találat esett, a szétlövésből Joakim Lindström révén a SAIK jött ki jobban, így 3-2-re nyert.

Szombaton újabb 8 találkozót játszanak, immár a második fordulóból.