Magyarország?Szlovákia 3-9

Kiváló előnyös játékának köszönhetően Szlovákia nagyarányú győzelmet aratott az utolsó percekben összeomló magyar ifjúsági válogatott ellen.

Az Olimpiai Reménységek Versenyének nevezett budapesti torna utolsó mérkőzésén a szlovákok kezdték jobban, a 6. percben megszerezték a vezetést. Emberelőnyben Nemec kék vonalas lövése talált utat a magyar kapu bal felső sarkába (0-1). A mieink felpörgették a játékot, több nagy helyzetük volt, és a 10. percben érkezett is az egyenlítés, Németh oldalról lőtt nagy gólt (1-1). És ha egy üzlet beindul: 23 másodperc múlva szintén ő a kapu előteréből passzolt a hosszú sarokba (2-1). A 14. percben éppen letelt a vendégek második emberelőnye, amikor egy gyors támadás végén az egyedül maradt Jendrol vette be a magyar kaput (2-2).

A második harmadban sokáig gyors ide-oda játék folyt, nagy helyzetekkel mindkét oldalon, de a kapusok jól védtek. Aztán harmadik előnyéből is gólt lőtt északi szomszédunk: egy lecsorgó korongot Jendrol tuszkolt át a gólvonalon (2-3). A szlovákok előnyös játéka félelmetes volt, a negyedik fórjukból is betaláltak, egy szép figura végén Olejnik lőtte ki a rövid sarkot (2-4). Ilyen nincs, és mégis van: késleltetett kiállításban, de már létszámfölényben Ketner emelt közelről a magyar kapuba (2-5). Huszonöt másodperccel a harmad vége előtt hatalmas tömegbunyó alakult ki, megteltek a büntetőpadok.

A harmadik játékrész áthúzódó szlovák előnnyel kezdődött, ezzel nem tudtak élni. Az 50. percben a szlovák kapu előtt szereztek korongot a mieink, amit Schlekmann helyezett egyből a hálóba (3-5). Az 53. percben ? kell-e mondani? ? emberelőnyben Olejnik maradt szabadon a kapu előtt, és két méterről nem hibázott (3-6). Szűk öt perccel a vége előtt Varga kapott 5+20 percet, így a magyar csapat a hátralévő időt hátrányban játszotta le. Gyorsan jött a hetedik, Ketner egy kapu előtti kavarodásból volt eredményes, végül Jendrol lőtt még kettőt (3-9). Szlovákia a kilenc góljából hetet emberelőnyben lőtt, négyet pedig az utolsó nyolc percben.

Győzelmével Szlovákia megnyerte a tornát, Magyarország második lett. Olaszország hosszabbításban verte Lengyelországot, így megszerezte a harmadik helyet.