Magyarország?Svájc 2-0

A magyar női válogatott hatalmas bravúrt végrehajtva legyőzte a világ ötödik legjobb válogatottját.

A háromcsapatos érdi torna zárónapján a magyar női válogatott ellenfele Svájc A csoportos gárdája volt. A mieink kitűnően játszottak az első harmadban, a higgadt védekezés mellett bátran támadtak is. A játékrész egyetlen emberelőnyét ugyan nem használták ki a magyar lányok, mégis vezetéssel vonulhattak szünetre. A 16. percben Dabasi passzolt vissza az alapvonal mögül, Kreisz pedig közelről kíméletlen volt (1-0).

A második húsz perc eleje a kiállításokról szólt, de egyik csapat sem tudott élni előnyeivel. A magyar gárda kifejezetten jól védekezett hátrányban, de szükség volt Németh Anikó védéseire is. Egyenlő létszámban a mieink már többet tudtak támadni, és ez meg is hozta az eredményét. A 38. percben Heim még óriási bravúrral mentette meg csapatát a góltól, de nem sokkal később már ő is tehetetlen volt. A magyarok villámgyors kontrát vezettek, 2 az 1 ellen vihették a korongot, és Huszák hatalmas gólt ragasztott a svájci kapuba (2-0).

A harmadik harmad áthúzódó magyar kettős előnnyel indult, amelyben Németh Anikónak kellett fognia bravúrral egy szólót. A svájciak nagyobb tempót diktáltak, de ezt is bírta válogatottunk. Mindkét oldalon voltak helyzetek, ezekből azonban nem lett gól. Újabb svájci emberelőnyt védekeztek ki a lányok, majd bő 3 perccel a vége előtt a vendégek időt kértek, és levitték a kapusukat, de hiába. A végére maradt még pár kiállítás, de az eredmény már nem változott.

A magyar női válogatott kitűnő teljesítménnyel győzte le a legutóbbi elit világbajnokság 5. helyezettjét.