Magyarország?Olaszország 4-0

Feszült hangulatú mérkőzésen magabiztosan győzött U18-as nemzeti csapatunk.

Az oimpiai reménységek versenyének második napján a magyar ifjúsági válogatottra az olaszok korosztályos csapata várt. A mérkőzést nagyon erősen kezdték a mieink, irányították a játékot, sorra alakították ki a helyzeteket. A 10. percben érett góllá a fölény, amikor Monostori a kapujától nem messze remekül indította a kilépő Schlekmannt. A csatár azonnal centerezett, és az érkező Németh az olasz hálóőrt is kicselezve emelt a kapuba. Ennél a találatnál a magyar kapus neve mellé is felírtak egy asszisztot (1-0). Négy perc múlva Németh duplázott, miután Fazakas kiugratásával a kapuig ment, ahol fonákkal mattolta Murarot (2-0).

A magyar fiatalok lendülete a második harmadban is kitartott, és a 23. percben újabb gólt értek el: a miskolci Galajda egy kipattanót lőtt közelről a hálóba (3-0). Mindössze négy perc telt el, amikor jött a következő. Ekkor Szabó pofozta az üres kapuba az olasz hálóőrről lecsorgó korongot (4-0). A 34. percben három olasz játékos ült a büntetőpadon, külön-külön szabálytalansággal, de végül sem a kettős, sem a szimpla előnyt nem sikerült gólra váltani.

A harmadik harmadban inkább a küzdelem dominált, így az eredmény már nem változott. Monostori kapus shutouttal és gólpasszal zárt.

A nap másik mérkőzésén Szlovákia 3-1-re legyőzte Lengyelországot, így szombaton a két eddig hibátlan csapat a tornagyőzelemért csap össze. Akárcsak tavaly. Akkor hatalmas csatában északi szomszédaink nyertek 4-2-re. A találkozó délután fél 4-kor keződik a Tüskecsarnokban.