Pázmándi Zsófia 4 gólt lőtt a finneknek

 

A csütörtöki vereségek után két sikernek örülhetett a magyar női ifjúsági csapat.

Magyarország női U18-as válogatottja a nyitónapon 7-2-re és 4-0-ra elvesztett meccsek után a svédországi torna második napján Svédországgal és Finnországgal találkozott. Az első 2×20 perces mérkőzésen Strobl Lara duplájával 2-0-ra vezettek lányaink, ám a házigazda svédek Mira Markström találataival kiharcolták a hosszabbítást. A túlóra végén mi örülhettünk, Pázmándi Zsófia belőtte a győztes gólunkat, 3-2-re nyertünk. Alig több mint három órával később újra Pázmándi volt a főszereplő: a 16 éves csatár 4 gólt lőtt és 2 gólpasszt osztott ki Finnország ellen, az ő vezetésével 9-0-ra átgázoltunk az északiakon, Szabó Fruzsina 8 védéssel ért el shutoutot.

A csoportkör utolsó napján Olaszországgal és az észak-amerikai Pro Hockey White-tal játszik Magyarország.

A svédországi torna programja:

Augusztus 1., csütörtök, 12:00: Magyarország–Pro Hockey Blue 2-7
Augusztus 1., csütörtök, 18:00: Magyarország–Germany Select 0-4
Augusztus 2., péntek, 12:00: Magyarország–Sweden Select 3-2 h.
Augusztus 2., péntek, 16:30: Magyarország–Finland Select 9-0
Augusztus 3., szombat, 9:00: Magyarország–Italy Select (Olaszország)
Augusztus 3., szombat 16:30: Magyarország–Pro Hockey White (Észak-Amerika)

A női U18-as válogatott svédországi kerete:

Név Klub
Kapusok
Révész Zsuzsa Debreceni Hoki Klub
Szabó Fruzsina MAC Budapest
Hátvédek
Bukor Petra Vasas SC
Fecske Maja Ágnes MAC Budapest
Gengeliczky Dorottya Győri NEMAK ETO HC
Lázár Csenge MAC Budapest
Kotsis Liza Ferencvárosi TC
Márton Adél UTE
Véghelyi Dóra MAC Budapest
Csatárok
Ivády Nina Óbuda HA
Józsa Orsolya MAC Budapest
Lendvai Kata MAC Budapest
Losonci Zsófia MAC Budapest
Márton Luca UTE
Metzler Regina Vasas SC
Papacsek Réka Ferencvárosi TC
Pázmándi Zsófia MAC Budapest
Schmidt-Natkay Alíz KMH Budapest
Strobl Lara Katalin Vasas SC
Szelényi Nina MAC Budapest

A női U18-as válogatott stábja:

Szövetségi edző: Bedő Botond
Edző: Fodor Zoltán
Erőnléti edző: Kozák Attila
Rehabilitációs edző: Gallyas Gabriella
Felszerelésmenedzser: Tóth György
Csapatvezető: Szabados Emese

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 7., szombat
EBJL 12:30 EHCVAS 2-8VÉGE
EBJL 12:45 ZNODHK 4-3 HVÉGE
EWHL 13:00 VLLMAC 1-3VÉGE
U18 13:40 AVSMAC 2-3VÉGE
U18 14:00 SZEDAB 5-2VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 0-6VÉGE
EBJL 17:15 KACMIS 7-1VÉGE
EL 17:30 BRAHKB 5-4 BVÉGE
EL 17:30 GYEDAB 5-2VÉGE
EBJL 17:50 VICUTE 4-3VÉGE
SVK3 18:00 SENPHC 4-3VÉGE
U18 19:50 ÓHAKMH 5-3VÉGE
december 8., vasárnap
EBJL 11:30 EHLDHK 2-5VÉGE
EWHL 12:00 BOZKMH 2-3VÉGE
EXL 17:00 LMIMAC 1-2VÉGE
EWHL 17:15 OLLMAC 1-13VÉGE
EBEL 17:30 AVSG99 4-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBJL 17:30 OKRETO 9-4VÉGE
EXL 17:30 MISNZÁ 5-4 BVÉGE
UPV 18:00 H20K20 9-1VÉGE
EL 18:30 DEBFTC 0-1VÉGE
EL 18:30 UTESCC 2-3 BVÉGE
U21 18:30 FTCPHC 2-4VÉGE
december 10., kedd
UPV 18:00 H17H16 0-5VÉGE
VÁL 19:00 HUNKOR 2-1 HVÉGE
EBEL 19:15 AVSHCB 2-3 BVÉGE
    • DIGI SPORT 1
BL 20:00 RBMDIF 
    • SPORT 2
december 11., szerda
EIHC 16:00 FRAJPN 4-2VÉGE
UPV 18:00 H16H17 4-3 HVÉGE
EIHC 19:30 UKRBLR 1-4VÉGE
december 12., csütörtök
NŐI 12:30 HUNCZE 
UPV 13:45 H17H16 
EIHC 16:00 BLRKOR 
NU18 19:00 HUNPOL 
U18 19:00 HUNDEN 
VB20 19:00 HUNUKR 
EIHC 19:30 HUNJPN 
    • M4 SPORT (19:45)
december 13., péntek
NŐI 12:30 HUNFRA 
EIHC 16:00 KORUKR 
NU18 19:00 HUNCZE 
U18 19:00 HUNNOR 
EIHC 19:30 HUNFRA 
    • M4 SPORT (20:00)
december 14., szombat
VB20 12:00 HUNEST 
EIHC 12:30 A3B3 
U18 14:00 HUNSVK 
NU18 15:30 HUNSVK 
EIHC 16:00 A2B2 
EIHC 19:30 A1B1 
december 15., vasárnap
NŐI   HUN
VB20 15:30 HUNPOL 
Partnerünk