Először vezet a Stanley Kupa-döntőben a Blues

A lehető legjobbkor: az ötödik meccsen idegenben nyert 2-1-re a St. Louis, így csak egy lépésre van a kupa megszerzésétől.

Bruce Cassidy vezetőedző érdekes döntést hozott a meccs előtt. A bostoni hátvédsor két sérültje közül az agyrázkódásból lábadozó Matt Grzelcyket pihentette, az állkapocscsonttörést szenvedett Zdeno Chara viszont helyet kapott a keretben. Ezzel együtt a tehermentesítésére Steven Kampfer érkezett, Chara így az első harmadban feleannyi időt kapott, mint amennyit szokott. A hazaiak óriási elánnal kezdték a találkozót, eleinte Binnington kapus tartotta meccsben a Bluest, különösen az első 5-6 perc hozott a vendégszurkolók számára nyomasztó bostoni fölényt. Látható volt, hogy a Bruins a játék fizikai elemében is igyekezett ellenfele fölé nőni, kifejezetten keresték az ütközéseket. A bostoni nyomás emberelőnnyé érett, a 7. percben Vince Dunn lőtte ki rossz helyen a korongot, ám ezt a feladatot kiválóan oldották meg a Blues játékosai. Ezt követően kissé erőre kapott a vendégcsapat, noha a nyomás továbbra is rajtuk volt. Mindent elmond a játék képéről, hogy az első 10 perc után 11-2 volt a kapura lövési arány a hazaiak javára. Ezzel együtt a Blues támadásaiban is benne volt a gól, Tuukka Rask minden tudására szükség volt, hogy a kevés ellentámadás egyikéből sem született gól. Az egyik legnagyobb helyzet az ő első emberelőnyükből adódott, amikor David Perron elvétette Ryan O?Reilly álomszép passzát.

A második harmadot akkora lendülettel kezdte a Blues, amilyennel az elsőt a Boston, Taraszenko már az első percben majdnem szólót vezethetett, majd nem sokkal később Zachary Sanford adott gólpasszt háttal, a kapu mögül fonákkal O?Reillynak, aki szintén fonákkal tette fel gyönyörűen a hosszú felsőbe,  0-1. Ez láthatóan megfogta a Bruinst, kicsit ellaposodott a játék, már amennyire ez egy Stanley Kupa-döntőben egyáltalán lehetséges. A Boston a 8-9. percre talált magára, ekkor veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat vezettek, miközben a St. Louis nem erőltette a támadójátékot. Különösen a bostoni harmadik sor ? az átigazolási határidő idején megszerzett Charlie Coyle-lal és Marcus Johanssonnal ? volt veszélyes. A növekvő stresszt David Perron bírta a legkevésbé, aki felesleges szabálytalansággal hozta nehéz helyzetbe csapatát. A máskor félelmetes emberelőny azonban ez alkalommal is vérszegénynek bizonyult, a Blues védelme gyakorlatilag nem engedte a kék vonalán belülre bostoni ütőn a korongot. Az előny letelte után is maradt a tanácstalanság a hazai oldalon, a játék képe teljesen megfelelt a St. Louis meccstervének. Mindez oda vezetett, hogy a harmad végére teljesen átvették az irányítást, ugyanazt az agresszív letámadást hozták, ami immár a védjegyüknek számít, és ami a legbiztosabb záloga, hogy az ellenfelet távol tartsák saját kapujuktól. Az utolsó másodpercekben még Pietrangelo előtt adódott hatalmas lehetőség, ám a helyzet kimaradt, így 0-1-es állásról mehettek a második szünetre a csapatok.

A harmadik játékrész előtt a Bostonon volt a sor, hogy változtassanak, hiszen a játék képe a második harmadban ? és különösen az  eredmény ? tökéletesen megfelelt a St. Louis kívánalmainak. Ezzel együtt az egygólos fór természetesen semmire sem volt biztosíték az utolsó 20 percre. Jött is a Boston, ahogy kellett, ám Binnington eszén nem tudtak túljárni. Hiába kerültek emberelőnybe a 4. percben, ezt is sikerült kivédekezniük a Blues játékosainak. Ezt követően felváltva kerültek helyzetbe a csapatok, majd a meccs fordulópontja a 11. percben következett el, amikor Tyler Bozak söpörte el Noel Acciarit, és bár a játékvezetők sípja néma maradt, a helyzetből O?Reilly passza nyomán Perron volt eredményes, 0-2. Legrosszabb szokásainak megfelelően a Blues nem tudta tartani két gólt sokáig, alig három percen belül gólt kapott DeBrusk jóvoltából, a hátralévő hat és fél percet viszont hibátlanul védekezte ki, így 2-1-re nyert, és a párharc során először megszerezte a vezetést. A finálé hatodik találkozóját magyar idő szerint hétfő hajnalban rendezik St. Louisban. Hazai siker esetén története első kupáját gyűjtheti be a Blues.