Kiütéssel vette vissza a pályaelőnyt a Boston

A Bruins 7 gólt ütött, és mind a 4 emberelőnyét kihasználta. Torey Krug 4, Patrice Bergeron 3 ponttal zárta a Stanley Kupa-döntő 3. meccsét.

A mérkőzés előtt mindkét szakvezető nem tervezett cserét volt kénytelen végrehajtani. A Bluesban az eltiltott Oskar Sundqvist helyett Zach Sanford, a svéd által leütközött Matt Grzelcyk helyén John Moore kapott lehetőséget. A széria első két mérkőzéséhez hasonlóan a harmadikon is ugyanolyan lendülettel kezdtek a csapatok. Az első percekben abszolút a fizikai hoki dominált, érdemi helyzet alig-alig alakult ki. A harmad feléhez közeledve a Boston elkezdte átvenni az irányítást a mezőnyben, ami azzal járt, hogy Binningtoné volt az első igazi bravúr akkor, amikor hárította Pastrnak kapáslövését. A 11. percben megkapta az első előnyét a Boston, amelyet 22 másodperc alatt gólra is váltott: Krug lövésébe az egyedül hagyott Bergeron szúrt bele tökéletesen, ez volt karrierje 100. pontja a playoffban, 1-0 a Bostonnak. Maradt a vendégek fölénye, és a 18. percben megduplázták az előnyüket, amikor kihasználtak egy 3 a 2 elleni szituációt. Charlie Coyle, Marcus Johansson és Danton Heinen passzolta ki a hazaiak védelmét, a befejező ember Coyle volt. A Boston érezte, hogy van keresnivalója, komoly előnyre tehet szert, ezért nagyon megnyomta a fennmaradó két percet, és 10 másodperccel a harmad befejezése előtt háromra növelte le a különbséget. Joakim Nordström tette le a korongot jobb belsővel, Sean Kuraly Pietrangelo és Binnington lábai között lőtt a kapuba. Craig Berube les miatt challenge-et kért, ez nem állt meg, így maradt a 3-0, ráadásul a Blues emberhátrányba is került.

A fór nyilván áthúzódott a második harmadra, de ez nem zavarta a Bostont, és a 41. másodpercben ezt is gólra váltotta. Ezúttal Pastrnak volt a befejező ember, aki fonák emeléssel növelte négyre a különbséget. Érdekes, hogy Berube nem hozta le a 16 lövésből négyet kapó Binningtont, Jake Allen maradt a kispadon. A megnyugtató előny birtokában a vendégek visszavettek a tempóból, nem erőltették a támadásokat, az eredmény tartására rendezkedtek be. A St. Louis ekkor jobb volt a mezőnyben, de nagy gólhelyzetet nem tudott kialakítani, így teljesen váratlanul jött a szépítő gólja Barbasov révén. A statisztika is igazolta ezt: a gól előtt 18-11 volt a kapura lövési arány a Boston javára, az eladott korongok tekintetében pedig a St. Louis vezetett 5-0-ra. Azt lehetett hinni, hogy ekkor visszajöhet a meccsbe a Blues, de a Bruins egy perc alatt gondoskodott arról, hogy ne legyen így. Colton Parayko ült ki a büntetőpadra, Torey Krug 31 másodperc alatt használta ki a létszámfölényes helyzetet, ez volt a Boston harmadik emberelőnyös gólja a mérkőzésen. Itt elfogyott Berube türelme, lehozta a 19 lövésből 5-öt kapó kapusát.

krug

Az utolsó játékrészt kiállítások vezették be, az első hat percben egy hazai és négy vendégjátékos ülhetett le pihenni. Először volt egy páros és egy szimpla kisbüntetés, de a St. Louis sem 4 a 3 ellen, sem 5 a 4 ellen nem tudott helyzetet kialakítani. A hatodik percben ismét emberelőnybe kerültek a hazaiak Chara kiállítása után, amit szerencsés góllal ki használtak. Parayko lőtt a kékről, a lövés nem volt pontos, jó fél méterrel mellé ment volna a koronh, de Carlón irányt változtatott, és a hálóban kötött ki. Ezután zsinórban a harmadik fórját is megkapta a Blues, ez a két perc viszont esemény nélkül pörgött le. A folytatásban a hitét vesztett St.L ouis erőtlenül próbálkozott, semmi veszélyt nem jelentett Rask kapujára, de ez a játékmenet a Bostonnak tökéletes volt, hiszen az óra pörgött, ami mindennél fontosabb volt. Öt perccel a vége előtt Berube minden mindegy alapon lehozta a kapusát, a taktika nem vált be, Noel Acciari lőtt az árván maradt ketrecbe. A teljesen széteső Bluesban Alex Pietrangelo vesztette el a fejét, a kiállítás sorsára jutott, a Boston negyedszer is büntetett, ezúttal Marcus Johansson révén.

Mindent összevetve a Boston kiütéses vereséget mért a St. Louisra, ami kihatással lehet a folytatásra is. Nemcsak a hét gól, a 4/4-es emberelőny-kihasználás is demoralizálóan hathat a Bluesra. A Bruins első sora életjelet adott magáról, összesen két góllal, valamint öt ponttal járult hozzá a sikerhez. A meccs embere cím azonban nem a csatártrió valamelyik tagjának, hanem a hátvéd Torey Krugnak jár, aki új franchise-rekordot ért el. A bekk négy (1+3) ponttal zárta a mérkőzést, ennyit még egy bostoni játékos sem szerzett soha a fináléban egy mérkőzésen.