Oroszország?USA 4-3

Az amerikaiak is nagyot játszottak, de a mérkőzés nagy részében koncentráltabb és céltudatosabb oroszokkal nem bírhattak.

Az oroszok hezitálás nélkül nekiugrottak ellenfelüknek, és már a második cseréjükben megszerezték a vezetést: Szergacsov lövése kalandos úton átcsorgott Corey Schneideren, Nyikita Guszev mögüle kotorta be néhány centiről, 1-0 a 2. percben. A oroszok támadásban maradtak, egyre-másra vezették a veszélyes akciókat, de minden kimaradt, noha vasat is találtak. Az amerikai kontrákban is volt időnként élet, de jól zárt az orosz védelem, Hafizullin például gyakorlatilag gólpasszt fülelt le egy alkalommal. A Larkin és Ryan sérülése nyomán a csapatba a harmadik sor centereként visszakerült Jack Hughes jobban mozgott, mint a vb-n bármikor, passzai és lövései is ígéretesek voltak, Kane-ék és Gaudreau-ék persze még agilisabbaknak tűntek. A túloldalon több lehetőség adódott ? kapura lövési arány: 17-9 ?, de az újabb találathoz kellett egy emberelőny is. Éppen Gaudreau-t küldték ki, Szergacsov bombája egy védő ütőjén megpattant, védhetetlenüól vágódott be, 2-0 a 16. percben. Közvetlenül utána az egyedül kilépő Ovecskin tehette volna be a harmadikat,  Schneider mellett is elhúzta, a kapus mégis védeni tudott. Kontrában Kane szaladt el azonnal, ekkor Vasziljevszkij mutatott be  bravúrt, ő sem az elsőt. Az utolsó perceket megnyomták az amerikaiak, hiába.

A második játékrész elején is lendületben maradtak Kane-ék, ennek most hamar meg is lett az eredménye, a csapatkapitány közeli lövése lejött, de a korong ott maradt, két passz után Brady Skjei elé került, a bekk lőtt a kékről, ez is megpattant, így be is akadt. A dominancia ezt követően sokáig az amerikaiaknál maradt, jórészt az orosz harmadban zajlott a játék, időnként közelinek tűnhetett az egyenlítés, de valami mindig hiányzott. Érdekes módon az orosz kontrák ezzel együtt sokszor veszélyesebbeknek tűntek, és szinte mindig lövéssel fejeződtek be, ám Schneider hibátlanul teljesített, Dadonov lövésénél komoly reflexszel kapott bele a pakkba, amely centikkel kerülte el a kaput. Az utolsó néhány perc volt a legizgalmasabb, előbb átvették az irányítást a vörösök, jelentős nyomást gyakorolva riválisukra. Ekkor Ovecskin került ziccerbe, kimozgatta a kapust is, majd fölé vágta. Az utolsó pillanatok ismét az amerikaiakéi voltak, Gaudreau bombájával ért véget ez a fejezet, 2-1-nél mehettek tehát pihenni a küzdő felek.

A harmadik menet elsőfele nagy hokit hozott. Előbb az oroszok tették bele az energiát ? bár az első helyzet a tengerentúliaké volt ?, Guszev ment el, és bár nem lőtte be, Szergacsov közreműködésével visszakerült elé a korong, amelyet a tökéletesen tisztán érkező Kaprizov elé tett,  akinek a lövése a vasról pattant be, 3-1. Nem sokáig örülhettek azonban a közte kettőnek, a 46. percben Jack Hugnes nagy passzt adott Haninfinnek, óriási gól lett ebből. is, 3-2. Az oroszok nem ijedtek meg, kitolták a pakkot a harmadukból, Dadonov nagyot rohant érte, és bár laütközték a kék vonal környékén, a lecsorgó játékszert Malkin ? aki eleve. fantasztikusan ment a meccsen ? a túloldalon berobbanó Grigorenko elé tette, 4-2. A folytatásban a szinte kétsorozó amerikaiak mindent megtettek a közelebb kerülésért, de gólt csak az 58. percben szereztek, Kane találta meg a túloldalon várakozó DeBrincatot, 4-3. A hátralévő időben adta magát a kapuslehozatal is, igazán hatékonyan azonban nem sikerült megjátszaniuk a tengerentúliaknak a hat-ötöt, maradt a 4-3.

Oroszországnak egészen egyértelműen ez volt az eddigi legnehezebb meccse a vb-n ? pedig a legkevésbé sem játszott rosszul a favorit ?, de céltudatos hokija elég volt az elődöntőbe jutáshhoz.

rus-2019

fotó: championat.com

A negyeddöntők párosításai:

2019. május 23., csütörtök, 16:15: Oroszország (B1)?USA (A4) 4-3
2019. május 23., csütörtök, 16:15: Kanada (A1)?Svájc (B4) (Kassa, Sport 2)
2019. május 23., csütörtök, 20:15: Finnország (A2)?Svédország (B3) (Kassa, Sport 2)
2019. május 23., csütörtök, 20:15: Csehország (B2)?Németország (B3) (Pozsony, Sport 2, 22:45)