Az olaszok bent maradtak, Ausztria kiesett

Az esélytelennek tartott ? eddig a meccsig 1 gólnál járó ? Olaszország büntetőkkel nyerte a kiesési rangadót 4-3-ra.

Az eddigiek alapján favoritnak vélhető osztrákok úgy is kezdték a meccset, nekiugrottak az olaszoknak, lőttek egy vasat gyorsan. Pár perc után kissé ellaposodott a játékuk, ellenfelük megérezte az esélyt, ki is alakított egy-két helyzetet. Majd megszerezte a vezetést, Trivellato passzolt Bardaróhoz, utóbbi szépen verte meg a védőjét, és magától értetődően lőtte el a pakkot Kickert mellett a 10. percben. Az osztrákok nem ijedtek meg, gyorsítottak, másfél perccel később 1-1 állt a táblán, Unterweger rálőtte távolról, a kipattanót Ganahl verte be fonákkal. Innentől egy momentumuk volt az olaszoknak ? Kickertnek hatalmasat kellett védenie ?, viszont nagyon sok Bernard kapuja előtt. A fordítást jelentő találatot Raffl jegyezte, egészen közel is el tudta húzni a kapus előtt-mellett a pakkot, 2-1 a 17. percben. Rauchenwald lehetőségét kell még említeni mindenképp, a bekkeket és a hálóőrt is átjátszotta, de ellőtte keresztbe az üres kapu előtt.

A második játékrész egy osztrák emberelőny maradékával kezdődött, aztán egy újabb fórral folytatódott, de az akciók meddők, veszélytelenek voltak, és ez így maradt sokáig. A vezető és a hátrányban lévő csapat sem tudott fantáziát tenni a hokijába, alaposan ellaposodott a meccs. Egy értelmezhető osztrák lehetőséget jegyezhettünk fel, ezt Schneider csinálta meg és hagyta ki. Egészen addig ment ez így, amíg az olaszok valahonnan erőt nem merítettek, és meg nem lódultak. McMonagle helyzete még kimaradt, Kostneré már nem, teljesen üresen lőhetett viszonylag közelről, 2-2 a 35. percben. Ezen már meglepődtek az osztrákok, csakhogy most nem voltak képesek gyorsítani, az olaszok viszont még lelkesebbek lettek. Ketten nyertek meg egy csatát a sarokban három osztrák ellen, Rosa elhozta a pakkot és fellőtte a rövid felsőbe, nagyszerű egyéni teljesítmény volt, 2-3 a 39. percben, öt lövésből szereztek két gólt Clayton Beddoes tanítványai ebben a húsz percben.

Az utolsó felvonásban határozottan lépett fel Ausztria, és egykettőre ki is egyenlített, Michael Raffl első góljának a tükörképét hozta össze, ezúttal fonákkal kotorta be, 3-3 a 42. percben. A továbbiakban is többet lőttek az osztrákok, különösen a harmad közepe környékén kapott emberelőnyben, ekkor óriási ziccereket alakítottak és hagytak ki, de Bernadrd is nagyot dolgozott. Olasz helyzetek is voltak természetesen, ezek sem mentek be, maradt a döntetlen, jöhetett a ráadás.

A túlóra az osztrákoké volt, a legnagyobb lehetőséget Komarek hozta össze saját magának, de nem tudta behúzni a pakkot az üres kapuba. Haudum is eldönthette volna, belebaseballozott a magasra felpattanó játékszerbe, Bernhard védett. A túloldalon szintén kimaradt egy ziccer, kettő-egyes szituációban fogott nagyot Kickert.

Jöhettek a büntetők. Öt-öt rávezetésből kettő-kettő ment be, a hetedik párban Schneider kihagyta, McMonagle belőtte, 4-3-ra nyert Olaszország. Ausztria tavaly a fehéroroszok kárára bent maradt, az idén hiába mutatott jobb teljesítményt az első hat körben, a döntő összecsapáson nem tudta hozni magát. Az olaszok 1-45-tel mentek neki ennek a találkozónak, de amikor kellett, hősiesen helytálltak. Mind a két csoportban a feljutó maradt bent, nagyon régen nem volt ilyen az A csoportos világbajnokságon.

A jövő évi divízió 1/A csoportos világbajnokság résztvevői: Franciaország, Ausztria, Dél-Korea, Szlovénia, Magyarország, Románia.