A Guelph Storm lett az OHL bajnoka

Összesítésben 4-2-re nyertek az Ottawa ellen, így kvalifikálták magukat a Memorial Cup négyes döntőjébe.

Ha van csapat, amely megérdemelte az egyik legnagyobb kanadai junior liga, az OHL (Ontario Hockey League) bajnoki címét, akkor az egyértelműen a Guelph Storm. A gárda az első körben még söpréssel ejtette ki a Kitchener Rangerst. A második fordulóban viszont vért izzadtak, 0-3-ról nyertek a London Knights ellen. Az elődöntőben sem volt könnyebb dolguk, a Saginaw Spirit 2-0-ra és 3-1-re is vezetett, de végül ezt a párharcot is 4-3-ra nyerték. A döntőben a Stormra az az Ottawa várt, amely zsinórban szerzett 12 győzelemmel került a fináléba, és esélyhez méltóan az első két meccset ott is behúzta. A Storm azonban harmadszor is összekapta magát, és egymás után négy találkozót nyert, az utolsót 8-3-ra. Az OHL-bajnoknak járó J. Ross Robertson Cup 1998, 2004 és 2014 után negyedszer került a klub birtokába. A rájátszás legjobbjának járó Wayne Gretzky-díjat a Montreal által draftolt Nick Suzuki kapta, aki 42 (16+26) ponttal új franchise-rekordot ért el a playoffban.

A Guelph Storm mellett a Memorial Cup két további résztvevője már ismert: a QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League) bajnoka, a Rouyn-Noranda Huskies és a házigazda Halifax Mooseheads. A negyedik helyet a WHL (Western Hockey League) nyertese kapja. Ennek a döntőjében 3-3-ra áll a Prince Albert Raiders és a Vancouver Giants. A mindent eldöntő hetedik meccset ma éjjel rendezik.