Magyarország bent maradt a divízió 1/A-ban

Szlovénia 9-0-ra kiütötte Litvániát, ezzel eldőlt, hogy a kazah–magyar eredményétől függetlenül válogatottunk az 5. helyen végez a világbajnokságon.

A szlovénok nem bíztak semmit a véletlenre. Bár az első egy-két akciót a litvánok vezették, hamar átvették az irányítást délnyugati szomszédaink. Az első góljukra csupán a negyedik percig kellett várni, a litvánok ugyan kivédekezték a kiállításukat, ám annak letelte után pillanatokkal Sabolic tökéletesen tette bele az ütőjét Kovacevic passzába. A másodikat a fiatal Jan Drozg, a harmadikat a szupersztár Anze Kopitar lőtte, egyik és másik is szép egyéni megmozdulásból született, de különösen utóbbi volt látványos: az NHL-klasszis a komplett litván védelmet lekorcsolyázta, majd fonákkal emelt a hálóba. Még ugyanabban a 29. percben Podlipnik kékről megeresztett lövésébe ért bele Cimzar, 4-0. Ezután egy hosszú kettős hátrányt is kivédekezett Szlovénia – egy ideig hárman ültek a büntetőpadon –, majd Golicic váltotta gólra Drozg perfekt átadását. A játékrész végén még Ograjensek is lőtt egy gólt, 6-0 állt a táblán, a meccs lényegében eldőlt. A harmadik harmadra a litvánok kapust cseréltek, Armalis helyett a tinédzser Lubys jött be. Ebben a periódusban Szlovénia még háromszor bejuttatta a pakkot ellenfele kapujába – kétszer volt eredményes az így mesterhármasig jutó Jan Drozg, egyszer Magovac –, 9-0 lett a vége, így a vb eddigi legnagyobb különbségű vereségét Litvánia szenvedte el.

Ezzel Magyarország biztosan bent maradt, hiszen a hozzá hasonlóan 3 ponttal záró Litvániát legyőzte 4-1-re. Ahhoz, hogy ne ez legyen a leggyengébb divízió 1/A csoportos vb-nk ebben az évtizedben, pontot kellene szereznünk a már feljutott Kazahsztán ellen, hiszen 2017-ben Kijevben is mindössze 1 győzelemmel végeztünk 4 vereség ellenében. A vb utolsó találkozóján egyik csapatot sem fogja már nyomasztani semmilyen tét sem. Előrébb nem klerülhetünk, hiszen mind a két 6 pontos csapattól – Dél-Koreától és Szlovéniától – vereséget szenvedtünk, tehát az 5. helyet szereztük meg.