Kazahsztán válogatottja feljutott az A csoportba

Litvánia nagy csatában 2-1-re legyőzte Dél-Koreát, így a házigazdát már legfeljebb egy csapat előzheti meg a nur-szultani divízió 1/A csoportos világbajnokságon.

A mérkőzés elején egyértelműen a litvánok léptek fel támadólag, a játék jórészt a feljutásra pályázó koreaiak harmadában folyt. Ennek az eredménye a 14. percben született meg, amikor is első emberelőnyüket kihasználták a baltiak: Alisauskas lövése kijött Daltonról, a kerethez a torna közben csatlakozó gólfelelős, Tadas Kumeliuskas belekapott a korongba, amely alig centikkel csurgott át a vonalon, 0-1. Ez felébresztette ugyan az ázsiaiakat, de egyenlítésig nem jutottak, kimaradtak a helyzeteik. A második játékrészt elején kiharcolt fórjukban aztán csak bejuttatták a pakkot Armalis mögé, ezt a találatot azonban a hálóőr akadályozása miatt nem adták meg a bírók. Érvénytelen gólt a litvánoknak is sikerült szerezniük, akik hatalmas dugót ragasztottak a vas alá szintén előnyben, csakhogy ez már a dudaszó pillanatában történt, és a videózás után az a döntés született, hogy az idő lejárt, amikor a korong bejutott a kapuba, 0-2 helyett maradt a közte egy. A második játékrész elején aztán csak sikerült egyenlíteni, Kim Szang Vuk lőtte be 4. gólját a vb-n egy kipattanóból. Innentől a koreaiak nagy lendülettel rohamoztak, mégis az ellenfél volt eredményes. Egy felszabadítási kísérletet lekezelt a levegőből Katulis a kéknél, majd tökéletes centerezését bevágta Gintautas az 50. percben. A koreaiak ettől lendületet vesztettek, további akcióikban nem volt átütő erő, 2-1-re nyert Litvánia.

Ezzel Kazahsztán feljutott, hiszen ha jelenlegi 9 pontja mellett a következő 2 mérkőzését el is veszíti, és a 6 pontos Dél-Korea legyőzi vasárnap Fehéroroszországot, egymás elleni eredménnyel akkor is feljutó. Ahhoz, hogy már szombaton ismert legyen a másik jövő évi A csoportos válogatott kiléte is, a fehéroroszoknak 1 pontot is elég szerezniük a rangadón. Ha kikapnak, és 9 ponton maradnak, akkor viszont Korea még megelőzheti őket egy rendes játékidős győzelemmel.

Ami a kiesést illeti, a 3 pontos Magyarország továbbra is bent marad, amennyiben a 3 pontos Szlovénia rendes játékidőben veri a 3 pontos Litvániát. Amennyiben nem teszi, akkor a kazahok ellen kell legalább annyi pontot szereznünk, mint Litvánia, vagy 1-gyel többet, mint Kopitarék.