Fehéroroszország–Szlovénia 4-1

A hosszú éveken át A csoportos fehéroroszok összességében simán nyertek. Szlovénia 3 forduló után is 0 pontos a világbajnokságon.

Fehéroroszország nagyon megnyomta az elejét, és az igyekezetet egykettőre siker koronázta, emberelőnyben vágott hatalmas gólt a bal felsőbe Sarangovics, 1-0. A folytatásban sokat melóztak a szlovénok az egyenlítésért, ámdominálni nem igazán tudtak. A második játékrészben annál inkább, ekkor ugyanis négy fórt is kaptak, más kérdés, hogy nem tudtak élni egyikkel sem, csak a gólvonalig tudták eljuttatni a pakkot, azt a szituációt videózni kellett, nem volt bent. A végén Kitarov azért még lőtt egy csilingelős kapuvasat. A harmadik felvonás elején megjött az egyenlítés, Sabolic szaladt el, szépen fejezte be, 1-1 a 44. percben. A fehéroroszok a számukra egyedül üdvözítő következtetést vonták le a történtekből, nekilendültek ismét, és bő két perccel később ismét vezettek, Platt cselezte be magát a kapu előterébe, lövése nyomán az érkező Jevenko hátvéd elé került a korong, ő belőtte okosan, 2-1. A harmadik fehérorosz találat az 50. percben esett, Gyemkov dolgozott a szlovén védők gyűrűjében, Platt volt a legszemfülesebb a tumultusban, 3-1. Luka Gracnart már az 57. perc végén lehozta Ivo Jan, de később vissza kellett mennie, mivel Sabolicot kiállították. Utána kiült a fehéroroszok részéről is Feoktyisztov, így megint jött némi hálóőr nélküli szlovén hoki, melynek során az ellenfél pontot tett a történet végére, Gyemkov gyalogolt végig az általa megszerzett játékszerrel, 4-1 lett a vége.

Fehéroroszország 100 százalékos teljesítménnyel menetel az A csoport felé, míg Szlovénia azok után, hogy tavaly Budapesten 2 vereséggel kezdett, idén már 3-nál tart, így értelemszerűen a feljutás mint opció szóba sem kerülhet. Az, hogy az utolsó napon kiesési rangadót játsszanak Kopitarék a litvánokkal, csak rajtunk, pontosabban a pénteki magyar–szlovénon múlik.