Kazahsztán–Litvánia 3-1

Emberfeletti munkával ért el szoros vereséget a divízió 1/A csoportos világbajnokság újonca a házigazda ellen.

A litvánok az SHL-es Armalis helyett Laurynas Lubyssal kezdtek a kapuban, előbbi kapacitásait alighanem a Magyarország elleni csütörtöki mérkőzésre tartalékolták. A korong már az első percben megpihent a helyettes mögött, ám a játékvezetők hosszabb videózás után visszavonták a találatot. A folytatásban a kazahok hatalmas nyomást helyeztek a divízióújoncra, amelynek nem sok esélye volt kibontakozni, jól illusztrálja ezt, hogy az első játékrészben összesen 1 kapura lövésre futotta tőle. Valamint önfeláldozó és koncentrált védekezésre és egy egyre jobban belemelegedő hálóőrre, így ekkor mindössze 1 gólt tudott elérni a favorit, azt is emberelőnyben szerezte Dustin Boyd. A második felvonásra nem sok minden változott, a kazahok mentek, a vendégeik erőn felül bekkeltek, ezúttal a hátrányukat is megúszták. A második gól sem igazán kidolgozott akcióból született, Klescsenko lövése megpattant, így talált utat a hálóba. Egy érvénytelen találat ekkor is összejött, egy újabb felperdülő korong behullott Lubys mögé, Aszetov talán a vasnál magasabban maszatolt bele, mindenesetre nem adták meg, maradt a 2-0 – a nem kevesebb, mint 18 próbálkozás ellenére. Aztán az utolsó játékrész elején gólt találtak a baltiak. A 42. percben egy kavarodás során Domeika kotorta a kapu felé a pakkot, amely valahogy átjutott Karlsson kapuson, és Boyd már csak bekorcsolyázni tudta azt a vonal mögé, 2-1. Nem mondhatni, hogy ezután a litvánok nyomást gyakorolni volna az egyenlítés érdekében, de szórványos támadásaikban benne volt a veszély, miközben a kazahok jól ismert kreativitását elfojtották. A legvége hozott néhány perc extra drámát. Amikor épp lekorcsolyázott Lubys, Cetvertak bután nekiment Karlssonnak, 2 percet kapott érte. Majd amikor négy az  öt elleni játékban is elindult lefelé a litván hálóőr, a kazahok megszerezték a pakkot, és Dietz belőtte ötvenről, a visszafelé hiába igyekvő Lubys mellett, így alakult ki a 3-1-es végeredmény. Óriási melót tettek bele ebbe a meccsbe a litvánok, akik bár előrejátékot alig mutattak – 8 kapura lövésük volt összesen –, hátul mindenki dolgát megnehezíthetik. A mienket is csütörtökön. Hogy mennyire lesznek fáradtak ez után a csata után, azt persze még meglátjuk.