Dél-Korea–Szlovénia 5-3

Második mérkőzését is megnyerte a kazahsztáni divízió 1/A csoportos világbajnokságon az ázsiai válogatott, amely 5 gólt ütött a szlovénoknak is.

Az első harmad képe alapján nem úgy nézett ki, hogy sok keresni valója lesz Dél-Koreának ezen a találkozón. Igaz ugyan, hogy a vezetést ők szerezték meg, ám utána szépen sorban hármat vágtak délnyugati szomszédaink, Rodman, Ograjensek és Sabolic révén, az első kettőt első két emberelőnyükből, 1-3-nál mehettek a szünetre a csapatok. A második játékrészben azonban megfordult minden, a szlovénok mintha elhitték volna, hogy ez a meccs már megvan, az ellenfelük viszont egyáltalán nem gondolta, hogy számukra elveszett. Az ő három találatukhoz kilenc perc kellett, volt ezek között szépen kijátszott, fórban betuszkolós – ezt videózták is, majd megadták –, végül gigantikus bombába beleérős, és máris 4-3 állt a táblán. Kopitarék ettől már felébredtek, mentek, mint a meszes, érezni lehetett, hogy a mérkőzés sorsát befolyásoló tényező, hogy egyenlítenek-e még a második pauza előtt. Nem jött össze nekik. A harmadik periódus első kétharmadát megint csak megnyomták bivalyerősen, de hiába, az önfeláldozó védekezéssel és Dalton kapussal szemben nem volt célra vezető megoldásuk. Az utolsó percekre a koreaiak is kiszabadultak, egy alkalommal a vasról kijövő korongjuk a gólvonal előtt állt meg, Pintaric idejében ráfeküdt. A végén természetesen lehozták a kapusukat a szlovénok, ám ebből a gólpasszos Plante helyzetfelismerésének köszönhetően az ötödik koreai találat született meg, eldőlt minden, 5-3-ra nyert az A csoportból érkezett “kiscsapat”, és 6 ponttal vezeti a tabellát, míg a szlovénok feljutási esélyei minimálisra csökkentek.