Szlovénia–Kazahsztán 2-3

Hatalmas és kemény dramaturgiájú mérkőzést játszott a kazahsztáni divízió 1/A csoportos vb-n a házigazda Szlovéniával.

Az első harmincöt percben gyakorlatilag egy csapat volt a jégen, a kazahok azt csináltak, amit akartak, egyik támadást vezették a másik után, sokkal gyorsabbak, pontosabbak, kreatívabbak voltak, helyzetek tömkelegét alakították ki. Ebből az első harmadban három gól született, a 4. percben Mihajlisz tette be előnyből, a 10.-ben Nyekrjacs lőtte ki a rövid sarkot, a 16.-ban újabb fórgólt jegyzett Mihajlisz, Ivo Jan kapitánynak időt kellett kérnie. A második felvonásban ugyanott folytatták a kazahok, ahol abbahagyták, azzal a különbséggel, hogy Pintaric elkezdett ihletetten fogni, és a szlovén védekezés is feszesebb lett, így a negyedik találat nem akart megszületni. Megszületett helyette az első szlovén, nagyon szépen sakkozta ki Kopitar, Ograjensek és Kuralt a védelmet, 1-3 a 38. percben. A következőben jött a következő, előnyben Kopitar okosan lőtte Karlsson mamutjára, a kicsorgót David Rodman kotorta be, 2-3. Az utolsó menet innen indulva egyenlő erők harcát hozta, ugyanúgy benne volt a történetben az egyenlítés, mint az, hogy a kazahok eldöntik. Egyikből sem lett semmi, a kapuslehozatal sem segített, maradt a 2-3. Ez A csoportos színvonalú és karakterű összecsapás volt. A szlovénok egy ilyen intenzitású csata után aligha örülnek annak, hogy kedden már délután játszaniuk kell a koreaiakkal. Akik egy forduló után az élre álltak, gólkülönbséggel, igaz, ennek nyilván nem sok jelentősége van még.