Litvánia–Fehéroroszország 3-4

Munkás meccsen nyertek az A csoportból kiesett fehéroroszok a divízió 1/A újonca ellen.

A litvánok alaposan ráijesztettek nagynevű ellenfelükre az elején, hiszen már a 3. percben megszerezték a vezetést, ráadásul emberhátrányból. Hogy még nagyobb legyen az örömük, a 9.-ben a nagy öreg Zubrus egyenlő létszámban is betalált. A közte kettő nem tartott sokáig, pillanaton belül közelebb jöttek a beloruszok, akik a harmad utolsó harmadában egy percen belül lőttek még kettőt, így a szünetben már 3-2 állt a táblán a javukra. Aki azt gondolta volna, hogy innentől minden sima lesz, az nagyot tévedett. A második játékrészben hatalmasnak tűnt ugyan a sebességkülönbség a favorit javára, ám ez csak a 21-4-es kapura lövési arányban hozott számszerűsíthető eredményt, a gólok számában nem, sőt: a 34. percben büntetőt lőhetett Arnoldas Bosas. Óriási egyenlítési lehetőség volt ez, de kimaradt, miként az összes fehérorosz helyzet is. Aztán az utolsó felvonás elején megint úgy tűnt, hogy döntésre viszik a dolgot Andrej Szidorenko tanítványai, ekkor Feoktyisztov távoli lövése az előzőleg bravúrt bravúrra halmozó Armalis mamutjai között utat talált a hálóba, 2-4. A baltiak ellenben továbbra sem adták fel, okosan játszottak meg egy három-kettes szituációt, Gintautas takarásból kilőtte Milcsakov kapujának bal oldalát, 3-4 az 53. percben. Ettől erőre kapott a “kiscsapat”, egyenlítenie ugyanakkor az obligát kapuslehozatal alkalmából sem sikerült. Fehéroroszország tehát hozta a kötelezőt, viszont jó tudni, hogy Litvániával is számolni kell, lelkes hokijukkal mások dolgát is megnehezíthetik még a kazahsztáni divízió 1/A csoportos világbajnokságon.