Kazahsztán?Dél-Korea 3-0

A divízió 1/A csoportos világbajnokság házigazdája kapott gól nélkül verte az elitből érkezett ellenfelét.

A kazahok nem sok esélyt hagytak a koreaiaknak, a kezdetektől támadólag léptek fel, és minden harmadban egy-egy gólt ütve nyerték a meccset összesen hárommal. Az első gólt emberhátrányból érték el Boyd révén ? az asszisztot Dietz adta ?, majd a bariszos Anton Szagagyejev sora gondoskodott a további találatokról. Előbb ő maga volt eredményes a második játékrészben, aztán a harmadikban Zsajlaulovval közösen szolgálta ki Nyekrjacsot emberelőnyben. A távol-keleti válogatott összesen 2 gólt lőtt 3 felkészülési mérkőzésén, amelyek közül a divízió 1/B-s japánok egyet megnyert 2-1-re, egyet megint csak velük szemben 0-0 után vesztett el büntetőkkel, ezekhez jött a 0-3 a Barisz Arénában. Reméljük, ezt a formát megőrzik a világbajnokság nyitó találkozójára is.

A csapatok így álltak fel:

Kazahsztán: Karlsson (Kudrjavcev) ? Makljukov, Metalnyikov, Mihajlisz, St-Pierre, Bochenski ? Dietz, Orehov, Nyekrjacs, Boyd, Sevcsenko ? Salapov, Polohov, Zsajlaulov, Szagagyejev, Akolzin ? Rimarjev, Gurkov, Petuhov, Klescsenko, Szemjonov, Aszetov, Sesztakov.

Dél-Korea: Dalton (Li Jeon Szeung) ? Kim Von Dzsun, Csoj Dzsin Vu, Kim Ki Szung, Kim Szang Vuk, Ahn Dzsin Hui ? Li Don Ku, Regan, Cso Min Ho, Sin Szang Vu, Sin Szang Hun ? Kim Hjun Szu, Szong Hjong Csol, Park, Li Csong Hjun, Dzsen Dzsung Vu ? Plante, Dzsung Dzsong Hjun, Kim Von Dzsung, Li Jong Dzsun, Park, Kim Hjun Szu, Li Dzsong Min.

A divízió 1/A csoportos világbajnokság meccsbeosztása (magyarországi idő szerint):

2019. április 29., hétfő, 8:30: Magyarország?Dél-Korea (Sport 1)
2019. április 29., hétfő, 12:00: Litvánia?Fehéroroszország
2019. április 29., hétfő, 15:30: Szlovénia?Kazahsztán (Sport 1)

2019. április 30., kedd, 12:00: Dél-Korea?Szlovénia
2019. április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország?Magyarország (Sport 1)

2019. május 1., szerda, 12:30: Kazahsztán?Litvánia

2019. május 2., csütörtök, 8:30: Litvánia?Magyarország (Sport 1)
2019. május 2., csütörtök, 12:00: Fehéroroszország?Szlovénia (Sport 1)
2019. május 2., csütörtök, 15:30: Dél-Korea?Kazahsztán (Sport 2)

2019. május 3., péntek, 15:30: Magyarország?Szlovénia (Sport 1)