Kopitarral is kikaptak a szlovénok az olaszoktól

A Los Angeles Kings sztárja azért adott egy gólpasszt. A szlovén válogatott kerete még mindig nem teljes.

A Magyarország elleni múlt heti 4-7 után lejátszotta második világbajnoki felkészülési mérkőzését a szlovén válogatott. Az ellenfél ezúttal Olaszország volt, amelynek az összetétele alig változott az elmúlt hétvégi, angliai túrán látottakhoz képest, amikor is 6-1-re legyőztük őket. A mieink elleni keretből húszan maradtak.

A szlovéneknél ezúttal már jégre lépett Anze Kopitar is, aki Robert Sabolic és Ziga Pance társaságában rohamozta az ellenfél kapuját. Mivel az Alpesi Liga küzdelmei csak vasárnap értek véget, így a szlovén bajnoki döntő, amelyben a Jesenice és az Olimpija érdekelt, csak csütörtök este zárul. Ivo Jan szövetségi kapitány ebből a  két csapatból is vár a válogatottba négy-öt játékost, akik a Kazahsztánba induló repülőgépnél csatlakoznak a többiekhez. Értelemszerűen így egyelőre továbbra is tartalékosnak tekinthető délnyugati szomszédunk válogatottja.

Az olaszok elleni mérkőzésen a vendégek szereztek kétgólos vezetést az első harmad végjátékában, amire a másodikban Andrej Hebar egy rá jellemző bombával válaszolt. Egy védelmi hiba után újra kettővel mentek az olaszok, erre az utolsó 20 percben egy szlovén gól érkezett, amelynél Kopitar az előkészítő szerepét vállalta. Ezzel 3-2-re nyertek az olaszok.

Ivo Jan szövetségi kapitány a vereség ellenére elégedettebb volt a csapatával, mint a Tüskecsarnokban. “A magyarok elleni meccs rémálom volt ? nyilatkozta. ? Most sokkal jobban játszottunk. Jó úton vagyunk. Bár már nincs sok idő hátra, még számítok játékosokra a Jesenicéből és az Olimpijából is, velük erősebbek leszünk. A meccs jó indikátor volt, legalább ez a szint várható a világbajnokságon is. Még lehetnénk egy kicsit gyorsabbak.”

Anze Kopitar így értékelt: “Még szoknom kell a nagyobb jégfelületet, régóta nem játszottam ilyenen, úgyhogy az elején kicsit meg is voltam zavarodva. A harmadik harmadban kezdtük megtalálni egymással a játékkapcsolatot, többet is tudtunk támadni, mint az első kettőben.”

A szövetségi kapitány annyit mondott még a Pance, Kopitar, Sabolic trióról, hogy “most először játszottak így együtt, még meg kell szokniuk egymást. De elég sok nagy helyzetet dolgoztak ki, csak a befejezések nem sikerültek. Dolgozni fogunk ezen.”

A két csapat csütörtökön újra megmérkőzik egymással. A szlovéneknek nem sok idejük lesz akklimatizálódni és bemelegedni a világbajnokságon, hiszen hétfőn este máris a házigazda Kazahsztánnal szemben kell helytállniuk.

sloita

fotó: hokej.si

A divízió 1/A csoportos világbajnokság meccsbeosztása (magyarországi idő szerint):

2019. április 29., hétfő, 8:30: Magyarország?Dél-Korea
2019. április 29., hétfő, 12:00: Litvánia?Fehéroroszország
2019. április 29., hétfő, 15:30: Szlovénia?Kazahsztán

2019. április 30., kedd, 12:00: Dél-Korea?Szlovénia
2019. április 30., kedd, 15:30: Fehéroroszország?Magyarország

2019. május 1., szerda, 12:30: Kazahsztán?Litvánia

2019. május 2., csütörtök, 8:30: Litvánia?Magyarország
2019. május 2., csütörtök, 12:00: Fehéroroszország?Szlovénia