Már a Dallas is ott van a második körben

A Stars hosszabbításban nyert a hatodik meccsen a Nashville ellen. A Carolina kiharcolta a hetedik mérkőzést a Washingtonnal szemben.

Az életben maradásért küzdő Nashville erősen kezdett Texasban, és már a hatodik percben megszerezte a vezetést Austin Watson révén. A Predators fölénye megmaradt az első harmadban, 19-10-re nyerte a kapura lövéseket, de nem tudta többször bevenni Ben Bishop kapuját. A második játékrészben már agilisabb Stars jött ki a jégre, amely ugyanúgy a hatodik percben szerzett gól Blake Comeau által. Ezután a Dallas mezőnyfölényt harcolt ki, több lehetősége is volt, de akárcsak a Nashville, nem tudott élni velük. A harmadik harmadban nem változott a játék képe, a hazaiaknak több helyzetük volt, de Pekka Rinne kapuja bevehetetlennek bizonyult. A hosszabbításra a Stars még egy sebességgel feljebb kapcsolt, Jamie Benn kétszer is a vasat trafálta el. A mezőnyfölény végül három perccel az első ráadás vége előtt érett góllá, amikor Radulov passzát a hátvéd John Klingberg vágta a hosszúba. A Minnesota/Dallas franchise történetében Klinberg előtt csak két hátvéd tudott gólt szerezni a hosszabbításban: Paul Cavallini (1994) és Mattias Norstrom (2008). A Dallas három év után jutott a második körbe, és akárcsak 2016-ban, most is a St. Louis lesz az ellenfele.

john klinberg

A Carolina a harmadik harmadban nyújtott remek játékának köszönhetően nyert a Washington ellen, így készülhet a hetedik mérkőzésre. A bajnok kezdett jobban, és az első húsz percet be is húzta 2-1 arányban. A szünet után nem maradt meg sokáig Ovecskinék előnye, a második percben Teuvo Teravainen egalizált. A lendületet kapó Carolina ment előre, és fordítani is tudott a harmadik harmad elején Jordan Staal góljával. Érezhető volt, hogy a Capitals nem akar hetedik meccset, kapart is az egyenlítésért. Ovecskin révén ez sikerült is, de a találatot érvénytelenítették a kapus akadályozása miatt. Az orosz kapitány roppant frusztrálttá vált a döntés után, aminek az lett az eredménye, hogy a csapatát is lehúzta. A Carolina két gyors góllal eldöntötte a meccset, a 8-ast pedig egy perccel a vége előtt kizárták a mérkőzésről szándékos bottal ütésért. A Carolina negyedik gólját szerző Justin Willaims karrierje 23. olyan mérkőzését játszotta a playoffban, amikor a csapata kiesésére állt. Ezeken a mérkőzéseken Williams 27 pontot szerzett, ami 1,17-es átlagot jelent. Az aktív mezőnyben jobbat csak Patrick Kane tud felmutatni, aki 19 mérkőzésen 24 pontot gyűjtött, ez 1,26-os átlag.