A csehek nagyon keményen elverték a svájciakat

Összességében sima meccsekkel folytatódott az A csoportos ifjúsági vb, az oroszok legyőzték a letteket, Csehország felpörgött a fehéroroszok elleni vereség után.

Lettország sokáig jól tartotta magát, a felénél még 1-1 volt az állás az oroszokkal szemben, és bár a második szünetre kétgólos előnnyel mehetettek a “nagyok”, az állás sokáig nem változott. Megérezték a lettek a lehetőséget, három perccel a rendes játékidő vége előtt lehozták a kapusukat, azonban a hátrányból nem sikerült faragni, mi több, az oroszok szerezték meg a negyedik góljukat, majd 8 másodperccel később megerősítették, hogy nem csak az üres kapura tudnak gólt lőni, így alakult ki az 5-1-es végeredmény.

A fehéroroszok elleni meghökkentő vereséget jóvá téve a csehek parádéztak a svájciak ellen, már két perc elteltével betaláltak emberelőnyből, majd egyenlő létszám mellett növelték a különbséget. A második harmad elejét kivételes erővel nyomták meg, aminek a vége két svájci emberhátrány és két cseh gól lett, a 23. percben 4-0 állt az eredményjelzőn, jöhetett a kapuscsere. Kisvártatva kettős emberelőnybe került Svájc, amit nem is hagyott kihasználatlanul, azonban a további felzárkózás nem sikerült, sőt a 39. percben a csehek visszaállították a különbséget (5-1). Hogy az utolsó harmadra semmi izgalom ne maradjon, arról Martin Lang gondoskodott, aki 32 másodperc elteltével betalált. Svájc később megszerezte második találatát, de erre is kettővel válaszoltak a csehek, akik összességében 8-2-re nyertek. Kiemelkedőt alkotott a két gólig és három pontig jutó Filip Koffer, a Pardubice játékosa.

Vasárnap ismét derbiket rendeznek, az USA Oroszországgal játszik, míg a másik csoportban is összeméri erejét a két veretlen gárda: a torna eddigi meglepetéscsapata, Fehéroroszország Kanadával játszik. Nyilván a délutáni finn?cseh csata sem lesz unalmas, Szlovákia pedig Svédországgal szemben igyekszik végre rendbe tenni a védekezését.